Autor Zpráva
doemon
Profil *
Ahoj,
zajímalo by me, jaký musí mít server hardware a rychlost připojení pro server s vysokou návštěvnosti cca(20 - 50 milionu)? Součástí by bylo nahrávání souboru, fotek, videí, MySQL databáze ....

Je možné provozovat server s těmito požadavky doma, nebo pořídit si nějaký Rack hostiny?
Cup
Profil
Moc o tom nevím, ale myslím si, že jsem kdysi někde četl, že server utáhne jenom určitěj počet lidí, a že se to při vyšší vytíženosti dělí mezi více serverů. A to číslo co tam bylo psaný, že jeden server obslouží najednou lidí, bylo v řádech tisíců, ale abych nekecal.
DoubleThink
Profil *
doemon:
50 milionů pageviews za den, to už je zhruba úroveň Wikipedie. Strukturu jejich technického zázemí není problém nastudovat: Wikimedia servers.

Je možné provozovat server s těmito požadavky doma
Pochopitelně ne.
Joker
Profil
doemon:
server s vysokou návštěvnosti cca(20 - 50 milionu)
To je probůh co za číslo a za jak dlouho (já jen že třeba i kdyby to byly pageviews měsíčně, tak 50M je někde na úrovni stream.cz)?

Každopádně takovéhle číslo spíš vypadá na nějakou serverovou farmu, řekl bych.

Je možné provozovat server s těmito požadavky doma, nebo pořídit si nějaký Rack hostiny?
Ehm, dotaz: Máte alespoň rámcovou představu, kolik by asi tak provoz takového webu stál?
Meldo
Profil
No ja mam osobnu skusenost takuto:

Denna navstevnost 10 - 12 tisic
Pageviews cca 100 000 denne.

Server:
Intel Xeon
8gb ram
30mb linka

Web je o videach, cize nonstop stream...
Vytazenost je asi 30-40% (cpu, ram), v top casoch trochu nestiha linka, ale nic hrozne.

Z toho mi plynie, ze takych 25 000 denne je max na jeden takyto stroj. T.j. ak ches 25mega, musich ich mat zhruba 100 :)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0