Autor Zpráva
PreTox
Profil
Zdravím, mám takový problémek s htaccess - mám nastaveno přidávání lomítek ke všem URL na webu, ale nyní jsem zjistil, že když zadám adresu http://localhost/hasici/novinky/358-1-misto-v-l-a-kostejky-o#komentare/ , tak se mi to přepíše na http://localhost/hasici/novinky/358-1-misto-v-l-a-kostejky-o/#komentare/. Firefox to například zkousne a odroluje na záložku, ale IE to ani nezobrazí v adrese.. Potřeboval bych odstranit to jedno lomítko před #, ale nevím, jak na to. V regexpech nejsem moc zdatný, vždycky si najdu něco hotového a trošku si to upravím, ale k tomuto jsem nic nenašel..

Používám tohle pravidlo na přidání:

RewriteCond %{REQUEST_URI} !\.[^./]+$
RewriteCond %{REQUEST_URI} !(.*)/$
RewriteRule ^(.*)$ /hasici/$1/ [R=301,L]

Předem díky. ;)
Chamurappi
Profil
Reaguji na PreToxe:
Server se nedozví, co je za mřížkou, ani zda je přítomna v adrese. Je to část adresy, která existuje jen pro prohlížeče.
PreTox
Profil
Chamurappi:
Aha, vidíš, to mě nenapadlo.. Když to nejde pomocí htaccess, lze to nějak vyřešit, když potřebuju, aby se při kliknutí stránka odrolovala na požadovanou část? A nebo se na to mám vykašlat a nechat uživatele, ať si srolují sami, případně umístit na již načtenou stránku někde nahoře na stránku klasický záložkový odkaz?
Chamurappi
Profil
Reaguji na PreToxe:
Ideální je neodkazovat s kotvou na adresy, odkud se přesměrovává. V rámci svého webu bys to měl být schopen zajistit.
PreTox
Profil
Chamurappi:
Tohle jsem schopný zajistit. Děkuji za pomoc..

Ale objevil jsem další problém, akorát nevím, jestli souvisí s tímhle.. Pokud ne, tak se omlouvám.

Mám v htaccess kód

RewriteRule ^novinky/vsechny-clanky/stranka-([0-9]+)/?$   index.php?stranka=novinky&akce=zobraz-vse&od=$1 [L]

Funguje to dobře, s výjimkou stránek č. 2 a 6. U těchto dvou čísel se zobrazí URL http://localhost/hasici/novinky/vsechny-clanky/stranka-2/%23/ a stránka s chybou 404.. U všech ostatních čísel (testováno od stránky 1 do stránky 27) vůbec žádný problém není. Nenapadá mě absolutně nic, v čem by mohla být chyba. Jen jsem našel, že %23 je v URL znak pro #, která se mi ale konkrétně v těchto adresách vůbec nevyskytuje. :/
Davex
Profil
PreTox:
Mám v htaccess kód
Tak ho musíš mít před pravidlem přepisujícím všechno do adresáře /hasici/.
PreTox
Profil
Davex:
Nepochopil jsem, co přesně myslíš, ale každopádně jsem to vyřešil tím, že jsem text "vsechny-clanky" nahradil textem "seznam". Takže tam asi dělalo bordel to minus, ale v tom případě nechápu, proč to dělalo jen u dvou stránek.. No, to je fuk, hlavně že už to funguje. :) Děkuji za pomoc a prosím o lock.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0