Autor Zpráva
grandblond
Profil *
Dobrý den,
už se s tím trápím pár hodin a nemohu to vyřešit, třeba to pro někoho bude maličkost :)

Mohu mít tyto URL:
1) domena.cz/kategorie
2) domena.cz/kategorie/podkategorie
3) domena.cz/kategorie/podkategorie/podkategorie2
4) domena.cz/kategorie/podkategorie/podkategorie2/podkategorie3

RewriteRule ^([^/]*)$ ?category1=$+[L,QSA]
RewriteRule ^([^/]*)/([^/]*)$ ?category1=$1&category2=$2 [L,QSA]
RewriteRule ^([^/]*)/([^/]*)/([^/]*)$ ?category1=$1&category2=$2&category3=$3 [L,QSA]
RewriteRule ^([^/]*)/([^/]*)/([^/]*)/([^/]*)$ ?category1=$1&category2=$2&category3=$3&category4=$4 [L,QSA]

zdá se, že toto funguje funguje správně, ale přestaly mi chodit styly, na styly se odkazuji takto <link href="/styles/style.css" rel="stylesheet"> , když dám místo této cesty URL, tak to chodí, ale nechodí ani obrázky, takže bych to raději vyřešil v htaccess

...googloval jsem dlouho, zkoušel jsem různé věci, ale nic nezabralo, asi dělám něco špatně

předem děkuji za každou radu
Davex
Profil
Nemůže to být tím, že se všechny cesty k souborům přepisují na skript, který neposílá styly a obrázky?
grandblond
Profil *
Davex:
to asi může, bohužel do toho moc nevidím, potřeboval bych kdyžtak kód, jak by to mělo být správně. Zkoušel jsem různé postupy "excludů" css souborů z pravidel atd., ale nic mic nefungovalo
Kajman
Profil
Zkuste tedy skutečné soubory nepřepisovat. Např. před ta současná dát
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} -f
RewriteRule .* - [L]
grandblond
Profil *
Kajman:
jo jo, toto jsem také zkoušel ...přijde mi,jakoby se to pravidlo vůbec nepoužilo, styl vkládám takto <link href="/styles/style.css" rel="stylesheet">

když jsem na adrese domena.cz/kategorie , tak styl není vidět, ale když ho vložím jako <link href="../styles/style.css" rel="stylesheet"> tak se vloží

ale když přejdu na adresu domena.cz/kategorie/podkategorie , tak opět zmizí, musel bych ho vložit jako <link href="../../styles/style.css" rel="stylesheet"> atd.

řekl bych, jak už to tak bývá, že to bude nějaká blbost někde, ale opravdu nevím kde
Medvídek
Profil
grandblond:
Tak používej absolutní cestu: Tedy /styles/style.css
grandblond
Profil *
Medvídek, Medvídek:
tak to právě mám, viz. první řádek mého spoledního komentář (#5)

když jsem se podíval na zdroják a kliknul na style.css, tak to směřovalo na http://localhost/styles/style.css , ale web mám uložený v localhost/projekt/... čili adresář projektu z nějakého důvodu tam z nějakého důvodu není...když jsem web nahrál přímo do rootu localhostu, tak to jede v pořádku ...tak mě napadá, že to asi bude konfigurací apache a virtual hostu, že? mkrnu na to...díky všem za rady
Chamurappi
Profil
Reaguji na Medvídka:
Kořenové adresy se také řadí mezi relativní (jsou závislé na tom, odkud se odkazuje).


Reaguji na grandblonda:
… a berou se od kořenu domény. O nějakáé interní hierarchie projektů v podadresářích už prohlížeč nemá potuchy.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0