Autor Zpráva
Tirus
Profil
Warning: move_uploaded_file(Download//datasnap.zip): failed to open stream: Permission denied in /var/www/xxxx.cz/lib/FileManager.php on line 154 Warning: move_uploaded_file(): Unable to move '/tmp/php7KzQJU' to 'Download//datasnap.zip' in /var/www/xxxx.cz/lib/FileManager.php on line 154


Zkusil jsem nastavit chown na slozku xxxx.cz i s apache (root:apache), ale zatím to stále nejde. na co musí být nastavena práva? jsou i nastavena na /tmp
Joker
Profil
Tirus:
Nejsou tady problém spíš ta dvě lomítka v adrese?
Co se týká práv, typicky bývá problém v tom, pod jakým uživatelem vlastně PHP běží a jestli ten uživatel má přístup pro zápis.
Tirus
Profil
Joker:
ty lomítka mi na Win běží.. a i na linuxu když si to přesunu na hosting od wedosu.. nyní přenáším na svůj vlastní hosting... takže lomítka bych vyloučil..
co se týče uživatele.. apache má přistup k té složce xxxx.cz drwx takže tu také není problém... (asi)
Davex
Profil
Skript asi nemá právo zapisovat do adresáře Download/. Jestliže je skupina vlastníka adresáře apache a skript běží pod uživatelem v této skupině, tak by na něm měla být nastavena práva 0775.
Tirus
Profil
z tohohle jsem pochopil ze apache ma pravo na zapis.. skripty bezi pod nim
Davex
Profil
Tirus:
z tohohle jsem pochopil ze apache ma pravo na zapis..
Nemá, skupina apache (r-x) a všichni ostatní (r-x) mají právo pouze pro čtení. Právo zápisu má pouze uživatel root (rwx).
Tirus
Profil
Davex:
díky, chmod a+w Downloads/ by mělo stačit

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0