Autor Zpráva
casy
Profil
Ahoj,

prosím potřebuji poradit s nastavení SMTP serveru na našem serverhostingu. Máme ten problém, že naše emaily poštu stahují takže pop3 server je ok, ale bohužel poštu *neodesílá. Thunderbird je nastaven správně a webmail hlásí stejný problém. Myslím že je to buď chyba v DNS nebo přímo v konfiguraci serveru. Nevidíte někdo zkušený kde by mohla být chyba z nastavení DNS kterou uvadím níže?

Tyto záznamy vygeneroval systém Plesk
    *.webmail.studio5.cz.          CNAME    studio5.cz.
    81.2.212.91 / 24                PTR     studio5.cz.
    ftp.studio5.cz.                CNAME    studio5.cz.
    ipv4.studio5.cz.    A    81.2.212.91
    mail.studio5.cz.    A    81.2.212.91
    ns.studio5.cz.      A    81.2.212.91
    studio5.cz.            NS    ns.studio5.cz.
    studio5.cz.            A    81.2.212.91
    studio5.cz.            MX (10)    mail.studio5.cz.
    studio5.cz.            TXT    v=spf1 +a +mx -all
    webmail.studio5.cz.    A    81.2.212.91
    www.studio5.cz.    CNAME    studio5.cz.

a tyto DNS záznamy jsem nastavil u domény
A záznamy: Doména     IP adresa
studio5.cz             81.2.212.91     
www.studio5.cz     81.2.212.91     
ipv4.studio5.cz     81.2.212.91     
mail.studio5.cz     81.2.212.91     
webmail.studio5.cz     81.2.212.91     

MX záznamy: Jméno serveru     Priorita     
mail.studio5.cz.        10     


*Ještě tam je jeden detail, pokaždé když se snažíme odeslat email vratí chybovou hlášku, že emailová adresa neexistuje což je nesmysl, protože schránka je plně funkční.

Vrací se chybová hláška Sorry, no mailbox here by that name. (#5.1.1)

Děkuji moc radu

Dan
Davex
Profil
DNS záznamy vypadají v pořádku. Tu chybu nenalezení mailboxu posílá tvůj mailserver při pokusu o odeslání na e-mailovou adresu na stejný server nebo cizí poštovní server na jiné doméně?
casy
Profil
Davex:
E-mailová adresa je na cizím serveru ....

Po tvé reakci jsem zkusil odeslat email ze studio5&studio5.cz na info&studio5.cz a zpráva přišla okamžitě.

Napadá tě kde může být chyba ?

Děkuji moc za pomoc !

Dan


Ještě přikládám hlavičku úspěšně doručeného mailu

Received: (qmail 4092 invoked from network); 7 Feb 2012 09:00:38 +0100
Received: from ip-********.net.upcbroadband.cz (HELO ?127.0.0.1?) (********)
  by 91.212.forpsi.net with ESMTPSA (DHE-RSA-AES256-SHA encrypted, authenticated); 7 Feb 2012 09:00:38 +0100
Message-ID: <4F3078EB.5090609@studio5.cz>
Date: Tue, 07 Feb 2012 02:05:47 +0100
From: studio5 <studio5@studio5.cz>
User-Agent: Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:9.0) Gecko/20111222 Thunderbird/9.0.1
MIME-Version: 1.0
To: info@studio5.cz
Subject: test
Content-Type: text/plain; charset=ISO-8859-2; format=flowed
Content-Transfer-Encoding: 7bit

A tahle je z neúspěšného pokusu odeslání na jiný server

Received: (qmail 17535 invoked for bounce); 6 Feb 2012 20:47:23 +0100
Date: 6 Feb 2012 20:47:23 +0100
From: MAILER-DAEMON@seznam.cz
To: info@studio5.cz
Subject: failure notice

Hi. This is the qmail-send program at seznam.cz.
I'm afraid I wasn't able to deliver your message to the following addresses.
This is a permanent error; I've given up. Sorry it didn't work out.

<dmacak@seznam.cz>:
Sorry, no mailbox here by that name. (#5.1.1)
djlj
Profil
From: studio5 - toto není emailová adresa, a proto některé emailové servery (správně) takový email vůbec nepřijmou.
casy
Profil
djlj:
From: studio5 - toto není emailová adresa, a proto některé emailové servery (správně) takový email vůbec nepřijmou.

Tento email, kde je From: studio5, ale přišel ... na email info studio5.cz na jiné servery ne. Jak je to možné ?

Díky
Davex
Profil
djlj:
Hlavička je tam správně:
From: studio5 <studio5@studio5.cz>

Tu adresu jen požírá JavaScriptový zvýrazňovač syntaxe na této diskusi.

casy:
Asi by bylo zajímavé zanalyzovat hlavičky toho odeslaného e-mailu, jestli ti ho Seznam vrátí v příloze té chyby.

Ten e-mail odesíláš z Thunderbirdu přes SMTP server mail.studio5.cz nebo přes SMTP server svého ISP? Podle [#1] se totiž v SPF záznamu oznamuje, že je nežádoucí odesílání e-mailů z domény studio5.cz jinými poštovními servery. Teď ta doména SPF záznam nastavený nemá - už to tedy funguje?
casy
Profil
Davex:
Posílám je přes SMTP mail.studio5.cz a přes ISP neposílám žádné zprávy. Všechny emaily, které mám posílám přes SMTP daných serverů a funguje to.

Ještě jsem přidal další domény k serverhostingu a vytvořil pro ně další emailové adresy a je tam ta samá chyba. Webmail hlásí stejnou chybu. Jestli tomu dobře rozumím tak mám přidat tento záznam DNS studio5.cz. TXT v=spf1 +a +mx -all k doméně studio5.cz ?

Jak jsem psal tak funguje posílání zpráv na stejný server tzn. z info&studio5.cz na studio5&studio5.cz - ještě posílám screen PLESKu s konfigurací emailu a WhiteListem, který by měl složit pro ověřené emailové adresy, ale zde se uvádějí pouze IP adresy nebo jejich rozsah - takže si nejsem jistý jestli se nejedná o fitr adres pro odesílání zpráv....



A White List



Ještě radši zmíním že v [#1] sem uvedl nahoře DNS záznamy, které jsou k dispozici a níže ty, které jsem vepsal k doméně studio5.cz - nemohlo by toto mít nějakou souvislost?


Děkuji moc
Davex
Profil
DNS záznamy jsou v pořádku a není je potřeba doplňovat.

Napadá mě, že pokud nefunguje doručování na žádný e-mail mimo doménu studio5.cz, ta chyba z [#3] je pokaždé stejná a je to celý e-mail včetně všech hlaviček, tak si asi poštovní server o sobě myslí, že jsou všechny ty e-maily na něm a pokouší se je doručit do lokálního mailboxu, který neexistuje.

Vypadá to na špatně nastavený doménový alias pro e-maily nebo něco podobného. Avšak v tom vyfoceném nastavení to nevidím.
casy
Profil
To je fakt divný, protože je to nová instalace PLESKu a nerozumím tomu a jsem bezradný a maily nejedou.

Můžeme se domluvit tak, že bychom si vyměnily kontakty a že bych ti ten úkon zaplatil to zprovoznění emailů - pokud znáš systém Plesk tak tím lépe.

Kdyžtak jsem na dmacak&bohemia-design.cz

Díky moc
djlj
Profil
casy:
Však jsem psal, že NĚKTERÉ takový email správně odmítnou.

A na stejný server posílání funguje, protože to se většinou doručuje lokálně bez nějaké větší kontroly.

A zkoušel jsi to i na jiný email na Seznamu? Informace Sorry, no mailbox here by that name znamená, že taková schránka na Seznamu neexistuje.
casy
Profil
djlj:
Na jiné servery to hlasí stejnou chybu - takže není problém v příchozích schránkách.
Davex
Profil
casy:
Můžeme se domluvit tak, že bychom si vyměnily kontakty...
Plesk vůbec neznám a soukromé poradenství neposkytuji. Zadej si prosím inzerát do kategorie Práce a zakázky, tam je větší pravděpodobnost, že ti někdo pomůže.
casy
Profil
Davex:
Děkuji moc Davexi, již mne kontaktoval schopný člověk, se kterým problém řeším.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0