Autor Zpráva
Medvídek
Profil
Chci se zeptat, jde nějak v htaccess zakázat zobrazení určitých souborů? Na serveru se mi dělají všelijaké logy a zálohy (končí příponou .log a .bck), které jsou umístěné v nějaké složce. Ve složce je umístěn htaccess se zákazem procházení adresáře (- indexes) a názvy souborů jsou tvořeny celkem složitě. Ale stejně se bojím, tak bych potřeboval, že i když zadám správnou cestu k souboru, tak se nikomu neukáže. Napadlo mě vytvořit přesměrování všech souborů (.log, .bck) třeba na index.php, ale to mi přijde takové divné. Neexistuje nějaké ošetření, že i když zadá správně cestu k souboru, že se ukáže 403 Forbinden?
Joker
Profil
Medvídek:
Jde zakázat přístup do adresáře: deny from all
Medvídek
Profil
Joker:
To jsem zkoušel, ale i když ho tam mám a zadám přímo cestu k souboru, tak se mi zobrazí :(
Pokud zadám pouze adresář (.../POSTbackup/), tak správně vyhodí You don't have permission to access /POSTbackup/ on this server. Ale pokud zadám i název soboru (.../POSTbackup/103-22_09_2011-5586523149.bck) tak se normálně zobrazí.
Davex
Profil
Nemáš třeba ten soubor v keši prohlížeče nebo není někde jinde přístup k těmto souborům povolený? To pak může záležet na nastavení Order deny,allow nebo Order allow,deny.
Jůzek
Profil *
Jak píše Davex:
Dej do .htaccess tyto dva řádky:
Order Allow,Deny
Deny from all

A hotovo... ;)
Medvídek
Profil
Díky, fakt to bylo v cachi. Dal jsem tam zápis od Jůzeka a faká. Díky moc :)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0