Autor Zpráva
daewoo123
Profil
Zdravím,

chci se zeptat, zda někdo neznáte příčinu následujícího problému.

Mám podsložku A. Když ji zadám zobrazit v prohlížeči, vypíše se mi seznam podadresářů bez souborů v ní, i když mají soubory 777. Pokud kliknu na jednu z těch podsložek (označme ji jako B) vypíše se mi seznam souborů v ní obsažených (složky tam nemám, ale to není podstatný). Pokud však zadám do adressbaru přímo adresu té podsložky B, žádné soubory se mi nevypíšou. To samé u souborů. Pokud se snažím nějaký zobrazit z tohoto výpisu, hodí mi to 403. Pokud zadám přímo jeho URL, zobrazí se. Tak se stalo, že mám v prohlížeči dvě záložky s identickou URLou a v jedný je přístupová chyba a ve druhý obrázek normálně zobrazený. Cache jsem vymazal, tou to nebude. Složky i soubory jsou s 777.

Mám za to, že tato chyba(?) mj. souvisí i s tím, že se mi nezobrazují facebookové náhledy u sdílení odkazu. Pokud je soubor náhledu přímo v kořenové složce, fb debugger ho vezme, jinak nikoliv (po kliknutí na obrázek se ale správně přesměruje a zobrazí).

Jsem značně, jak to říct, zmaten a už jsem u toho strávil pár dní. Nevíte, jak z toho ven?

Děkuji za případnou pomoc.
daewoo123
Profil
Tak se mi to podařilo vyřešit. Pro všechny ostatní:

Na straně serveru bývají soubory .htaccess skryty (ve výpisu adresáře v FTP klientu se mi nezobrazovaly), jeden takový (výchoze, od hostera) jsem měl i v inkriminované složce s obsahem:

#RewriteEngine on
#RewriteCond %{HTTP_REFERER} !^http(s)?://(www\.)?mafitel.com [NC]
#RewriteRule \.(jpg|jpeg|png|gif)$ - [NC,F,L]

V těchto zápisech se příliš neorientuji, takže případné vysvětlení raději ponechám na někom znalém. Každopádně jeho odstraněním a aktivací mod_security (měl jsem deaktivováno) jsem se obou popisovaných problémů zbavil.
Rellik
Profil
I když si tam měl tento zápis tak nic nedělal.
# na začátku značí, že příkaz za ní je nefunkčí ( poznámka)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0