Autor Zpráva
ajajaj
Profil
Ahoj,

prosím o radu jak nastavit dns (myslím že je problém v něm, nebo v TXT?) abych mohl přijímat maily odeslané přes php fci. mail()

situace:
mám jednu doménu - monfish.com , kterou provozuji na 2 serverech, na jednom serveru mi běží www, na druhém mám maily, oba fungují až na to, že když pošlu z www serveru email přes klasický formulář s fci mail() , tak mi na druhý mailový server nedorazí, jinak maily přijímá.
neháže to žádnou chybu
zkusil jsem vypnout greylisting, ale taky nic

budu vděčný za jakýkoliv nápad, díky

Martin
Kajman
Profil
Pokud maily odjinud chodí, zkontrolujte, zda nechybí jen v lokální DNS (kterou používá www server) správný MX záznam.
ajajaj
Profil
Kajman:
abych se přiznal, moc nerozumím nápovědě, DNS mám všechny směrované na stejnou IP jako www, kromě MX záznamu který je směrovám na jinou IP serveru kde mi běží maily, viz níže:

3600 A 46.28.108.10
3600 MX 10 mail.monfish.com
* 1800 A 46.28.108.10
mail 3600 A 74.220.207.148
www 1800 A 46.28.108.10
Kajman
Profil
www server je většinou v nějaké lokální síti, kde bývá pro lokální potřeby DNS záznam přenastavený na lokální ip (např. 10.10.0.189). Pokud tomu tak je, je potřeba do tého lokální DNS (spravované www hostingem) zahrnout původní MX záznam i A záznam pro mail.

Pokud máte ssh přístup na www server, zkuste příkazem host zjistit, jaké ip dostane z DNS. Případně se rovnou zeptejte hostingu, zda nemůže být chyba na jejich straně.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0