Autor Zpráva
kubass
Profil *
Prosím o radu. Mám virtuální server, kde mi běží web na domena1.cz, teď jsem si zaregistroval druhou doménu (domena2.cz) a chtěl bych pod touto doménou spustit další web, který nemá nic společného s webem na domena1.cz. Problém je v tom, že pokud zadám domena2.cz, tak se to automaticky přesměrovává na domena1.cz. Pokud ale zadám domena2.cz/neco.html - tak se to nepřesměruje a funguje to jak by mělo, tj. načítá stránky z domena2.cz. Chyba bude asi v nastavení DNS, nevím. V nastavení web.serveru problém nebude, když to všechno stopnu a weby nejdou, stejně se to automaticky přesměrovává, proto bych viděl problém asi v nastavení DNS, opravdu netuším.
Obě domény jsou registrované u regzone, virtuální server běží u vshostingu.
Nastavil jsem to následovně:
- pro domena1.cz i domena2.cz jsem NSSET u regzone nastavil stejně, tj. "NSSID:VSHOSTING"
- pro domena1.cz i domena2.cz jsem "A" záznam u regzone nastavil stejně, tj. "www | 0 | A | ip_meho_virt_serveru"

Snad je to aspoň trochu srozumitelný... Díky za jakoukoliv radu.
Kajman
Profil
kubass:
když to všechno stopnu a weby nejdou, stejně se to automaticky přesměrovává

Dřívější přesměrování může mít zapamatovaný prohlížeč či proxy. Takže toto nemůžete brát jako test toho, že http server je nakonfigurovaný správně. Chyb bych hledal spíše tam.

V DNS máte jen doménu druhého řádu? Nebo i hvězdičkovou či www variantu?
kubass
Profil *
Kajman:
Děkuju moc, už vyřešeno, taková pitomost... Bylo to asi opravdu tím prohlížečem, CTRL+F5 / CTRL+R jsem dřív zkoušel, ale to jak vidno nemělo vliv, musel jsem tedy komplet vymazat historii a už to jde, obě aplikace běží pod různými doménami, lighttpd je nakonfigurováné správně... Díky.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0