Autor Zpráva
orishi
Profil
Dobrý den,

provozuji takový malý e-shop a v nedávné době jsem se rozhodl jít do světa a udělat další jazykovou mutaci. Jelikož prozatím funguje na cz doméně, rozhodl jsem se, že nejlepší řešení bude zakoupit com doménu.

Mám tedy shop.cz a shop.com. Prozatím vše běží na shop.cz. Řešení udělat si dva zcela oddělené e-shopy (pro každou doménu jeden) se mi nelíbí, raději bych měl jeden e-shop s přepínáním jazyků a pracoval pouze s jedněmi daty.

Potřeboval bych radu, jak udělat, aby při vybrané angličtině se URL "tvářila" jako shop.com. Pokud se toto řeší úplně jinak, než přes .htaccess, tak mě prosím nasměrujte správným směrem.

Způsob změny jazyku funguje tak, že se do URL přidá "&language=en_US", případně "language=cs_CZ". Pokud tento parametr chybí, bylo by asi nejlepší, aby to zjistilo, jestli přišel z shop.cz nebo shop.com a podle toho se parametr přidal.

Takže mi jde o následující:
shop.cz -> shop.cz?language=cs_CZ -> zamaskovat jako shop.cz
shop.com -> shop.cz?language=en_US -> zamaskovat jako shop.com

Jde vůbec něco takového udělat?

A aby to nebylo málo komplikované, tak mám ještě v .htaccess udělané "hezké" URL adresy, takže to do toho nějakým způsobem zakomponovat :(

Díky všem za přečtení a případné odpovědi.
Davex
Profil
Myslím, že v tomto případě je zbytečné tahat do toho mod_rewrite. Pokud budou obě domény na stejném hostingu jako aliasy, tak stačí jazyk nastavovat v aplikaci podle doménového jména (v PHP proměnná $_SERVER['HTTP_HOST']).

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0