Autor Zpráva
Dog
Profil
Pokud mám všechny podstránky zakončené příponou .html, např. http://example.com/example.html, a místo toho chci bez ní, například http://example.com/example, je jediné, co je třeba udělat, vytvořit na FTP soubor bez téhle přípony? Nebo je to složitější?
pcmanik
Profil
Dog:
Preco si to nevyskusas? Ale hej pripona tam musi byt, takze je to zlozitejsie.
Taps
Profil
Dog:
jedná se o tzv. přepis adres
http://mike.treba.cz/mod_rewrite-a-hezke-url/
Borius
Profil
Musíš zapsat do konfiguračního souboru (‘mime.types’), že všechny soubory bez přípony jsou typu ‘text/html’. Nejsem si ovšem jist, že toto lze udělat.

Pokud by Ti šlo jen o to, aby přípony nebyly vidět, řešením je přepis adres – [#3] Taps.
Dalkoplaz
Profil
Zdravim,

prosim vas pekne, co potrebuji:

mam prikladne stranku: www.stranka.cz/dresy.php
chci aby kdyz nekdo klikne na tento odkaz, aby se mu zobrazila adresa: www.stranka.cz/dresy

pripadne i pro html, tedy mam www.stranka.cz/dresy.html a pokud na to nekdo klikne, chci aby se mu zobrazilo pouze: www.stranka.cz/dresy

Bohuzel asi mi nebylo tolik nadeleno a nemohu na to prijit a podle navodu na webu jsem to proste dohromady nedal :( vim ze musim do .htaccess souboru pripsat nake pravidla, ale nevim jake. Jinak php mi tam bezi a .htaccess funguje, vzdy kdyz tam nahraju muj pokus, tak se neco zmeni, jen spatne...

Mockrat dekuju
pharaon.jh
Profil
zkus tohle
RewriteEngine on
RewriteCond %{THE_REQUEST} ^[A-Z]{3,}\s([^.]+)\.html [NC]
RewriteRule ^ %1 [R,L,NC]
 
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME}.html -f
RewriteRule ^ %{REQUEST_URI}.html [L]

ve složkách jak máš udělaný odkazy tak odstranit .html
Marschmallow
Profil
Já to dělám, asi nejjednodušeji:
Vytvořím si složky např. "novinky", "temata", "kontakt" a do těch jednotlivých si nakopíruji soubory index.html. Protože když zadáte example.cz, tak se Vám ukáže soubor example.cz/index.html. V našem případě zadáme buď example.cz/novinky, nebo dlouze example.cz/novinky/index.html a zobrazí se to samé. Asi to, ale není úplně nejlepší řešení, z důvodu kopírování stejných fotek, designu, skriptů aj. čímž se Vám najednou zbytečně zaplní webhostig. Já jsem to vyřešil psaním odkazů na fotky a skripty ve formátu http://example.cz/fotky/fotka.jpg. A ne takhle fotky/fotka.jpg. Snad jsem pomohl ;)
weroro
Profil
Marschmallow:
V našem případě zadáme buď example.cz/novinky, nebo dlouze example.cz/novinky/index.html a zobrazí se to samé
Nezobrazí sa to isté. Na to aby sa zobrazilo to isté musí byť v prvom prípade na konci lomítko example.cz/novinky/ a on tam lomítko nechce.
Amunak
Profil
Marschmallow:
Tohle je naprostá kravina. Bude se to špatně udržovat, vznikají ti duplicitní adresy (/ a /index.html) a naprosto potlačíš klientskou keš, pokaždé bude návštěvník muset načítat všechny obrázky a dodatečné soubory znovu (pokud ovšem nepoužíváš absolutní cesty od kořene domény, ale z toho co píšeš vyplývá, že to tak není).

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0