Autor Zpráva
Darker
Profil
http://www.vzchopse.cz - v menu je použitý externí font. V htaccess mám toto:
AddType application/x-font-ttf .ttf
ExpiresByType application/x-font-ttf "access plus 5 months"

Zatímco všechny prohlížeče (dokonce i IE) font cachují opera ho pokaždé znovu načítá.
Data z Dragonfly:
Stav:    304 Not Modified
Trvání:    580 ms

Podrobnosti odezvy
HTTP/1.1 304 Not Modified 
Date: Sun, 06 May 2012 15:52:22 GMT
Server: Apache
Connection: Keep-Alive
Keep-Alive: timeout=3, max=97
Expires: Wed, 03 Oct 2012 15:52:22 GMT
Cache-Control: max-age=12960000
Problikávání fontu v menu je opravdu otravné takže doufám, že opera fonty cachovat umí.
Str4wberry
Profil
Nezdá se mi, že by to byla vina kešování. Jestli jde o tento soubor, tak u něj mi Dragonfly ukazuje následující:
Nebyl proveden síťový požadavek. Všechna data byla získána z cache bez přístupu k síti.

Na vině bych tedy viděl, že to prostě Opera nedokáže dost rychle vykreslit. Má zřejmě raději WOFF. Chceš-li využívat vlastních písem, doporučuji písmo prohnat přes tento generátor.
Davex
Profil
Darker:
Někdy si naopak Opera zatvrzele drží obsah cache a mohla by si pamatovat stav, kdy jsi to ještě zkoušel bez kešování. Zkus to znova po vymazání obsahu cache a restartu prohlížeče. Také může být vypnuté kešování někde v nastavení Opery.

S nastavením serveru to asi souviset nebude, protože moje Opery 11.10 a 11.50 tyto fonty podle logu webserveru kešují.
Darker
Profil
Str4wberry:
Dík za odkaz za konvertor, bohužel problém s operou to nevyřešilo.

Davex:
Podle mého dragonfly opera font pokaždé načítá (záměrně jsem sem nakopíroval dobu trvání a hlavičky odpovědi). Jsem teď na vytáčeném připojení takže krásně vídím, jak se Book Antiqua v menu změní na extení font. Je ale doopravdy jen moje opera takhle zatvrzelá není co řešit.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0