Autor Zpráva
Batzil
Omlouvám se, jestli to tu je už rozebráno a já to jen nenašel, ale potřeboval bych odpověď na můj problém. Nainstaloval jsem si Easy PHP a chtěl bych abych na apache server mohl přistupovat i přes síť z cizího PC. Vygooglil jsem si, že mám zakomentovat řádek s listen 127.0.0.1. To jsem udělal a...nejde. Pak jsem našel možnost zakomentovat a ještě připsat listen :port a to mi taky nefunguje. Dokázal by někdo vydedukovat kde dělám chybu? Díky

Moderátor Majkl578: Přesunuto z kategorie PHP.
_es
Batzil:
přes síť z cizího PC
Akú sieť a ako?
Batzil
_es:
No když ho nainstaluješ tak funguje pouze jako localhost na IP 127.0.0.1 a nedostanes se k nemu z jineho PC ani za prase. Ať po LAN tak po WAN a to i přes změny jež jsem popsal nahoře..
_es
Batzil:
No a otestoval si, či vôbec funguje ping na jeho IP adresu? Dodaj dosť informácií, lebo informácia „Nainstaloval jsem si Easy PHP“ je nedostatočná (nainštaloval na akom OS? atď.).
Davex
Batzil:
Povolil jsi v konfiguraci firewallu připojení na TCP port 80 z ostatních počítačů?

Každopádně by mělo být ve správném konfiguračním souboru Apache nastaveno Listen 80. Pak se musíš připojovat na IP adresu počítače, např.: http://10.0.0.50/.

Vaše odpověď

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: