Autor Zpráva
Majo84
Profil *
Zdravim,
Ako riesite zalohy databaz a web súborov v prípade vlastneho servera alebo virtual servera? Ako casto zalohujete,kam ukladate (ten isty server,iny),kedy zalohy mazete,a pod.

Majo
NouF
Profil
Jen selskej rozum: zalohu na stejný server? To je trochu divné ne? :) Jestli záloha neni velká posílej ji emailem + upload na ftp "jiný server"
Jan Tvrdík
Profil
NouF:
zalohu na stejný server? To je trochu divné ne?
Ne, zálohování na stejný server / HDD je zcela normální. Je to nejsnazší na realizaci a řeší ti to problém, že si sám poškodíš data (chyba skriptu, omylem spuštěný příkaz). Pochopitelně pokud chceš přežít např. selhání HDD nebo bombový útok na server (což obvykle chceš), tak musíš data zálohovat i do geograficky jiné lokace.
Kajman
Profil
Hodně záleží na použité databázi, techniky se pak mohou lišit.

Pro mysql a důležitá data, se dá zálohovat v realtime pomocí replik. U méně důležitých a méně měněných datech si můžete databázi zazálohovat např. prográmkem mysqldump a poté třeba pomocí rsync navíc nahrát na jiný server.

Promazávání záleží na Vás, můžete si např. zachovat alespoň jednu zálohu z každého měsíce (třeba z 1.) pak třeba poslední 3 týdenní zálohy a poslední 3 denní a případné hodinové za poslední den.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0