Autor Zpráva
Avoš
Profil
Ahoj,

pokoušel jsem se nainstalovat PHP, Apache a MySQL podle návodu na http://www.koding.cz/priklady.php?id=3&page=2. Všechno jelo v pohodě, až v úplně posledním kroku - http://localhost/phpmyadmin - mi vyskočila chyba:

Chybí rozšíření mysqli. Prosím zkontrolujte nastavení PHP. <a href="Documentation.html#faqmysql" target="documentation"><img src="themes/dot.gif" title="Dokumentace" alt="Dokumentace" class="icon ic_b_help" /></a>

Napadlo mě, že zkusím odinstalovat a nainstalovat MySQL, že jsem třeba někde udělal chybu, ale nepovedlo se. Odinstaloval jsem, ale při instalaci a následné konfiguraci když dám Execute, tak se při "Starting" (3. krok) konfigurátor sekne a musím ho vypnout. Smazal jsem vše od MySQL, hledal jsem my.ini, *mysql.* a další soubory, co jsem kde našel na netu, ale i když jsem smazal i phpMyAdmin, tak se to vždycky sekne v tom 3 kroku při potvrzení konfigurace. Když zadám do prohlížeče localhost/phpmyadmin, vyskočí mi vždycky ta samá chyba.

Neví někdo, kde může být nějakej problém?
Díky všem za pomoc,

Avoš
Alphard
Profil
To je otázka PHP
Provedl jste správně krok odkomentovat řádek v php.ini?
extension=php_mysqli.dll
Avoš
Profil
Alphard:

To právě bylo to první, co mě napadlo, ale odkomentoval jsem všechny 4 řádky, které byly v návodu - tudíž i ten s php_mysqli.dll a stejně nefunguje.
Alphard
Profil
Jiné extenze funguji? Nedávno zde byl podobný problém, řešením nakonec bylo opravení zápisu cesty. Projděte si to vlákno, podívejte se do logů.

Mimochodem, doporučuji vaší pozornosti Adminer.
Tori
Profil
Zkuste kouknout na vlákno PHP nepřidá extension MYSQL, jestli to není podobný problém.
Avoš
Profil
Ano, jiné extenze by fungovat měly. Večer na všechno mrknu a napíšu, jak jsem dopadl. Zatím všem díky za pomoc, snad to bude fungovat :)
Avoš
Profil
Tak bohužel, vaše rady by mi možná pomohly, ale já jsem v koncích u něčeho jinýho. Jak jsem psal, zkoušel jsem přeinstalovat MySQL, ale už se mi ho nainstalovat znovu nepodařilo. Přesněji ho nainstaluju, ale když v posledním kroku konfigurace dám Execute, sekne se mi to tady:

http://img834.imageshack.us/img834/25/screenmysql.png

I když čekám třeba půl hodiny, nehne se to a musím program ukončit. Tudíž se mi nenakonfiguruje heslo a další věci, moc se v tom nevyznám, ale podle mě to kvůli tomuto nemůže jet, i kdybych měl všechno ostatní v pořádku. I když odinstaluju MySQL, smažu složku MySQL i phpmyadmin, prostě už mi to znovu nejde ... nemá někdo nějakej tip, jak to zprovoznit?

Díky :)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: