Autor Zpráva
Smoothy
Profil
Zdravím,
snažím se nějak přijít na kloub PHP, ale zasekla jsem se asi dřív, než jsem si představovala. Podle návodu na jakpsatweb.cz jsem si stáhla nejnovější balíček EasyPHP 12.0 s PHP 5.4.4 (teda doufám, že to byl balíček, ale tak špatně na tom snad nejsem). Instalaci jsem provedla podle návodu, nastavila češtinu a zaškrtla "Spusť Apache a MySQL jako služby". Jakmile jsem ale zmíněné zaškrtla, Apache (a tuším i MySQL) přestalo fungovat (jednoduše červená místo zelené) a zobrazila se mi chyba "Apache nemohl nalézt uvedený soubor. (není to uplně doslovně)" a pak ještě jedna další chybová hláška. Fakt nevím, co dělat, jelikož já se nikdy s PHP dál nedostala. Co se týče uvolnění portu 80, tak nevím, ale podle dtask manageru ho snad využívá jen Google Chrome, ale taky si tím nejsem jistá, protože v tomhle se tolik nevyznám. Kdyby někoho napadlo cokoliv, co by mi pomohlo a pochopila bych to, byla bych moc vděčná. - Ještě podotknu, že nevím, jestli ty balíčky byly zcela v pořádku, jelikož když jsem podle některých návodů na internetu měla najít něco v adresáři mysql/bin a přepsat to, soubor jsem vůbec nenašla.

Děkuji předem :).
Someone
Profil
Já jsem s instalací EasyPHP nikdy neměl problém. Jednoduše jsem stáhnul instalační balíček z Oficiální stránky, nainstaloval a spustil. Nikdy jsem nemusel nic přepisovat atd... Zkus to nainstalovat znovu.
Smoothy
Profil
Tak se mi to najednou nějak záhadně podařilo. Děkuji moc za pomoc :).
lerkq
Profil *
I já jsem stáhl z Oficiální stránky balíček verze 12.1. Češtinu při instalaci nenabídl (nebo jsem slepý a pro oči nevidím). Při třetí opakované instalaci naskočil, komunikuje anglicky. Lze češtinu nastavit ?
Davex
Profil
lerkq:
Češtinu jde nastavit v nastavení EasyPHP po jeho spuštění přes ikonu EasyPHP na liště vedle hodin a pravé tlačítko v nabídce Configuration » EasyPHP » Language » Czech.
lerkq
Profil *
dík, plácám se v tom dál

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0