Autor Zpráva
Nickname
Profil *
Dobrý deň, v htaccess sa veľmi nevyznám google nepomohol tak sa obraciam sem.

RewriteEngine on
#Options +FollowSymlinks
#RewriteBase /cesta k suborom/
RewriteCond %{REQUEST_URI} !^pics/.*$
RewriteCond %{REQUEST_URI} !^\/css\/.*$
RewriteCond %{REQUEST_URI} !^js\/.*$
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_URI} !(.*)/$
RewriteCond %{REQUEST_URI} !\.htm$
RewriteCond %{REQUEST_URI} !\.php$
RewriteRule ^users/ index.php?page=disco [L]
RewriteRule ^users/(.*) index.php?page=disco&id=$1 [L]
RewriteRule ^users/(.*)/(.*) index.php?page=disco&id=$1&id2=$2 [L]

Všetko funguje dobre URL sa mi zmení mám však ale problém, že v projekte mám relatívne cesty k obrázkom aj k JS súborom a tie sa mi nechcú načítať až kým ich (napríklad na skúšku vo firebugu) neprepíšem na úplné cesty, dá sa s tým niečo spraviť?

Za odpoveď vopred ďakujem
Keeehi
Profil
Prosím o odkaz na živou ukázku.

Za to nejspíš nemůže htaccess. Prohlížeč nedokáže poslat požadavek na relatvní adresu, takže si ji vždy přeloží na absolutní. Chyba bude při tom překladu. Nejlepší asi bude, když použijete kořenové adresy /js/script.js.
Nickname
Profil *
Keeehi:
to hej, to som aj skúšal aj to ide bez problémov, avšak súbory upravujem na localhoste, kde mám viacero zložiek s rozličnými projektami (medzi nimi je aj tento projekt) a keby som to robil s úplnou adresou musel by som do adresy napísať aj tú zložku, avšak keď to potom uploadnem na server bude tá cesta opäť kúsok iná tak nerád by som znova prepisoval všetky cesty, preto som chcel zistiť, či neexistuje nejaké inteligentnejšie riešenie, ale zrejme to budem musieť prepísať na absolútne cesty; ďakujem však za odpoveď :)
Keeehi
Profil
Nickname:
Více relativní cesty použít nemůžete, jelikož pro jeden parametr musíte mít ../, pro 2 parametry ../../, pro 3 parametry ../../../ jelikož ty parametry vypadají jako složky a to prohlížeč nedokáže poznat

Kořenové adresy použít můžete s použitím virtualhostu.
LaMMa
Profil
Nickname:
Neviem ako casto striedas projekty, ale najjednoduchsie je na localhoste si nastavit Directory a DocumentRoot az do zlozky s projektom a nie o lvl vyssie ako predpokladam, ze to mas teraz.

Abo ako pisal Keeehi

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0