Autor Zpráva
Veronika22
Profil *
Mám server a výstup grafů typu: CPU, LOAD, Process count ..... a další.
Chtěla bych se zeptat .... na které grafy se mám hlavně dívat. Chtěla bych snížit zátěž a programovat co nejlépe stránky. Na které grafy se mám nejvíce dívat, které mě pomůžou?
pcmanik
Profil
Veronika22:
Nejde o to sledovat grafy. Ale o to pisat menej narocny kod. Bohuzial ak chce byt zachovana funkcionalita jedine pomoze optimalizacia a na tu potrebujes hlavu a nie grafy. A ak uz je nieco na 100% optimalizovane zase ti graf na nic neni, lebo ak je to prilis narocne jedine zrychlenie je mozne zmazanim urcitej funkcionality, alebo upgrade hw.
Viac ako o naroky ide o to, za kolko sa dany skript vykona.
Sakalik
Profil
Pokud nevytváříš nějakou aplikaci, kde vyloženě používáš hlavně náročné matematické operace, generaci obrovského množství dat nebo něco podobného, tak všeobecně platí, že výkon aplikace je závislý zejména na tom, jak dobře máš vytvořené dotazování do databáze. Ta je totiž ve valné většině případů hlavním "zpomalovákem".

Můžu mluvit pouze za PHP se kterým mám tyto zkušenosti - jsou různé články o tom, jaké funkce používat, kterých se vyvarovat atd. To má ale cenu řešit jen u velmi rozsáhlých aplikací, kde každá setina generace kódu může ve výsledku hrát roli.

Pokud se budeme bavit o "obyčejných" aplikacích, tak na precizní optimalizaci ušetříš dle mého názoru pár desetin sekundy. Pokud více, tak to znamená, že to byla nějaká prasečina (zacyklení, používání zbytečně složitých funkcí, ...).

Pokud už potřebuješ vytvořit něco robustního, tak jak psal pcmanik - tam taky hodně záleží na HW.

Pro urychlení aplikace doporučuji hlavně tyto věci: optimalizace dotazování do DB, optimalizace tabulek v DB, optimalizaci kódu, komprimaci, cachovaní.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0