Autor Zpráva
ybznek
Profil
Ahoj. Mám problém s příliš pomalým localhostem.
Windows 8 RTM evaluation 64bit

Easy PHP -> WAMP 64bit
doména přes hosts (apache je obstarává přes virtual hosts)



Takto se chová primárně prohlížeč Chrome, například Firefox v tomhle není tak hrozný, ačkoliv to taky dělá.

Nevím v čem je problém, takhle dlouhé načítání je většinou když na web nějakou chvilku(pár minut) nelezu, jinak web odpovídá svižně.

V síťových připojeních jsem vypl protokol IPv6(podle nalezených rad), ale nepomohlo to.

Už nevím kde hledat problém, nikdy jsem tohle neřešil a EasyPHP i s konkrétním nastavením jsem používal i na jiných Windows bez problémů.

Napadá vás něco?
nevimco
Profil *
No ... A ty jiné Windows byly taky Win 8 ?
ybznek
Profil
Nebyly, Windows 8 mám tak 3 měsíce, bohužel jsem teď Apache moc nepoužíval, takže nevím jestli je problém konkrétně "teď", nebo na Windows 8
JaySee
Profil
ybznek:
Já jsem míval EasyPHP na Widlích vždycky pekelně pomalé a nijak mě to nevyvádělo z míry, je to přece Windows. Napadá mě, jestli jsi dříve neměl Apache jako službu a teď jako proces. Ale na Widlích už pár let nejedu, takže je možné, že příčina je uplně někde jinde.
nevimco
Profil *
Já WAMP používal než jsem přešel na IIS a na Win 7 Home Premium běhal vcelku svižně.
Na pomalý na Win 7 jsem našel todle.
ybznek
Profil
zkoušel jsem podle toho měnit "Listen 80 -> Listen 127.0.0.1:80" ale nepomohlo to :\
Davex
Profil
Jsou nějaké chyby v souboru error.log?

Možná pomůže přidat do konfiguračního souboru volby, pokud tam ještě nejsou.

EnableMMAP off
EnableSendfile off
Win32DisableAcceptEx
ybznek
Profil
Davex:
jo, napadlo mě se tam kouknout, mělo to asi 700MB, byly to chyby převážně o virtualhostech s neexistujícím documentRoot, logy jsem smazal, smazal i chybové virtualhosty, ale nemám pocit žeby to pomohlo
zkusím Vaší radu...

edit:
s Win32DisableAcceptEx //mi nenaběhne apache, jinak jsem změny provedl, přijde mi to lepší, ale ne úplně skvěle
ybznek
Profil
jistého zlepšení se dá v Google chrome dosáhnout tím, že lokální domény nebudou "*.local" ale "*.loc"
Tori
Profil
ybznek:
A je to vlastně chyba prohlížeče nebo serveru?
Mně se stávalo u jednoho webu (IP-based virtual host), že se při obnovování stránky podle AccessLogu stránka načítala buď <1s nebo okolo 10s, nic mezi tím. Na příčinu jsem nepřišla, ale od té doby už jsem tu chybu nezaznamenala, takže bohužel nevím, čím to bylo.
ybznek
Profil
Tori:
to těžko říct, prohlížeč(Chrome) s cizíma stránkama problém nemá. Firefox s localhostem takové velké problémy neměl.

Zatím největšího zlepšení bylo dosaženo asi při změně adres "*.local" ale "*.loc", tedy problém byl asi v prohlížeči Google Chrome, ale provedl jsem několik různých změn na serveru a síťových připojení (vypnutí IPv6), takže je možné že problém způsobovalo několik věcí zároveň.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0