Autor Zpráva
yngwie
Zdravím,

chcel by som sa spýtať, akým spôsobom správne poriešim nasmerovanie 3 rôznych domén na jeden server na konkrétnu webovú prezentáciu.

Situácia ja taká, že mám server s Apachom, ktorý obsahuje danú webovú prezentáciu, na ktorú smeruje momentálne doména www.mojadomena.cz, to beží v poriadku
a ja by som potreboval zabezpečiť, aby na túto prezentáciu smerovala aj doména www.mojadomena.eu a www.mojadomena.sk. Jasné, že A záznamy som prestavil a nasmeroval doménu
na daný server(IP). Ale stále to nefunguje ako má. Predpokladám, že do Apacha treba pridať aj tieto dve domény ako aliasy smerujúce na root webu a prípadne v .htaccess subore pridať nejaké nastavenia. Ale nie som si úplne istý, či to takto treba riešiť, pretože som podobnú situáciu ešte neriešil.

Za každú radu vopred ďakujem.
Davex
yngwie:
Predpokladám, že do Apacha treba pridať aj tieto dve domény ako aliasy smerujúce na root webu
Ano, pomocí ServerAlias v konfiguraci virtuálního serveru v sekci <VirtualHost *>.

prípadne v .htaccess subore pridať nejaké nastavenia
Mohlo by v něm být přesměrování domén .eu a .sk na primární doménu .cz pomocí mod_rewrite.

Vaše odpověď

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: