Autor Zpráva
Darker
Nainstaloval jsem si PHP5 k už naisntalovanému apache2 serveru (linux - debian 6) ale zdá se, že apache nemá dostatečná oprávnění:
file_put_contents(nazev): failed to open stream: Permission denied in /var/www/cmd/skript.php on line 175
Složka session existuje, ale vytvořil jsem ji přes FTP. PHP očividně nemá právo vytvářet, možná ani měnit soubory. To potřebuju změnit.
Rellik
Tak tu složku nech vytvořit přímo php scriptem.. ;)

<?php
if (!is_dir( "slozka")) {
    mkdir("slozka", 0777);
}
?>
Darker
Rellik:
Tak tu složku nech vytvořit přímo php scriptem.. ;)
To by možná pomohlo, ale vzhledem k tomu, že potřebuji aby soubory šly vytvářet i jinde použil jsem na var/www/ chmod 777.

Ale ani to nepomohlo úplně, soubor sice jde vytvořit ale nejde do něj psát:
Warning: file_put_contents(): Only 0 of 30 bytes written, possibly out of free disk space in /var/www/cmd/cmd.php on line 181
Zkoušel jsem zjistit jak jsem na tom s diskem:
Filesystem            Size  Used Avail Use% Mounted on                                                                                                                                         
/dev/simfs             10G  628M     0 100% /                                                                                                                                                  
tmpfs                 256M     0  256M   0% /lib/init/rw                                                                                                                                       
tmpfs                 256M     0  256M   0% /dev/shm      
Bohužel, z toho co na mě vylezlo nejsem moudrý. Píše to využití 628 MB z 10G ale zároveň use 100%...
Tori
Darker:
zdá se, že apache nemá dostatečná oprávnění
Na localhostu jsem tohle vyřešila tak, že jsem sobě přidala skupinu www (= skupina uživatele wwwrun, což je Apache/PHP), a všem složkám s projekty nastavila jiného vlastníka + oprávnění:

chown -R tori:www ./projekty/     # změny skupiny z users na www (+všechny podsložky a soubory)
chmod -R ug=rwx,o=r ./projekty/   # nastavení oprávnění (dtto)
Nevím ale, jestli to je na VPS z bezpečnostního hlediska doporučitelné nebo ne.
Davex
Darker:
Ale ani to nepomohlo úplně, soubor sice jde vytvořit ale nejde do něj psát:
Filesystem            Size  Used Avail Use% Mounted on                                          
/dev/simfs             10G  628M     0 100% /
Toto je častý problém na freehostingu pipni. Všechno volné místo na disku došlo nebo jsi dosáhl omezení maximálního počtu inodů (souborů).
Darker
Davex:
Všechno volné místo na disku došlo nebo jsi dosáhl omezení maximálního počtu inodů (souborů).
Ten VPS jsem si založil v neděli. Využívám 600MB. A dneska to zas funguje. Je tedy systémová chyba, se kterou nemůžu nic udělat?
Davex
Darker:
Je tedy systémová chyba, se kterou nemůžu nic udělat?
Není to chyba, ale vlastnost. Pro uživatele není vyhrazené místo a když ho někdo zaplní, tak se ukusuje i ostatním. Někdy se stane, že dojde úplně, dokud zase někdo něco nesmaže. (Odhaduji čistě teoreticky na základě pipni fóra, já služeb tohoto hostingu nevyužívám.)

Vaše odpověď

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: