Autor Zpráva
Slark
Profil *
Dobrý den,

prosím potřeboval bych poradit, zkoušim si mod rewrite a vůbec nechápu to, jak tam nastavit 2 parametry. Když si tam nastavím aby to fungovalo na index.php?page=neco tak v souboru s tim odkazem nastavuji <a href="/neco/"></a> místo index.php?page=neco, ale teď sem si zkoušel udělat to i na id to znamená, že místo index.php?id=* jsem chtěl jen /1, ale nechápu jak v tom htaccess tomu vysvětlím, že nejdo o ?page ale o ?id. Mohl by mi prosím někdo poradit?

Děkuji.
panther
Profil
Slark:
nějak nechápu, jak si představuješ, že by to fungovalo.

Budeš mít nový tvar, /neco/, /neco1/, /13/. Když dostaneš jen tenhle kousek adresy, ty bys zpětně věděl, čemu předcházela jaká GET proměnná?

Proč vůbec potřebuješ dvě GET proměnné?
Slark
Profil *
No takže to nechápu,

index.php?page= mi načítá soubory z ftp, ale index.php?id= mam pouze na indexu "if(isset($_GET["id"])){ a tady nějaký dotaz na mysql }
panther
Profil
Slark:
zeptám se znovu: „ Když dostaneš jen tenhle kousek adresy, ty bys zpětně věděl, čemu předcházela jaká GET proměnná?“

Pokud jediný rozdíl je ten, že ID je číselné, můžeš přeci mít jednu proměnnou (třeba page, i když pojmenování nebude přesné) a jednoduchou podmínku testující, zda je hodnota string nebo integer se buď dotazovat do DB, nebo hledat soubor na serveru.
Slark
Profil *
Ano, id je jen číselné. Takže to udělám tak jak říkáte.

Díky.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0