Autor Zpráva
veronikaa01
Profil *
Ahoj,

můžete mi poradit? Řešila jsem problém s wordpressem, kde mám hlavní složku "web", v které mám přímo nainstalovaný WP. Dále v této složce mám složku "www", v které mám soubory osobních stránek, které nevyužívají WP. Vzhledem k této struktuře se při zadání www.nika.cekuj.net zobrazila úvodní stránka pro Blog /tedy Wordpress, místo aby se mi zobrazila index. html. Udělala jsem následující: Přidala jsem .htaccess s tímto kódem:

# This allows you to redirect index.html to a specific subfolder
Redirect /index.php /www/index.html

Při zadání www.nika.cekuj.net se mi to už opravdu přesměruje na index.html, ale problém je ten, že když v menu kliknu na "Blog", opět se mi to hodí na index.html. Jde tam dát nějakou "podmínku", že to přesměrování se nemá dělat, když se chci odkazovat na blog z menu? Prosím o radu:) Už si vážně moc nevím rady.
Kajman
Profil
Zkuste místo toho redirectu přenastavit možné indexové soubory. A soubor index.html z www dejte o adresář výše (s upravenými případnými relativními adresami).

DirectoryIndex index.html

Případně si celý wp přesuňte např. do složky blog.
veronikaa01
Profil *
Kajman:
Udělala jsem, ale výsledek je defacto to samé. Pokud se chci dostat na "blog" zobrazí se opět index.html. Problém bude asi v tom, že oba soubory jsou ve struktuře na stejné úrovni. Dát WP do složky blog jsem už zkoušela ale tam mi zase přestal fungovat celý wp, jelikož tam byla špatná ABSPATH - snažila jsem se změnit ale neúspěšně. Na tenhle problém se ale ptám již v jiném diskusním tématu:). S WP dělám dva dny, takže bych to raději vyřešila nějak takto (přesměrování nebo tak), abych nepřišla o články a nastavení, které tam již mám.
Davex
Profil
veronikaa01:
Pokud se chci dostat na "blog" zobrazí se opět index.html.
Na jedné adrese (http://www.nika.cekuj.net/) nemůžou být dvě různé stránky (nebo blog a přesměrování). Pokud se chceš odkázat na blog, tak použij odkaz na http://www.nika.cekuj.net/index.php nebo nahraj Wordpress do podadresáře blog/ (a změň to v nastavení wp-config.php).

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0