Autor Zpráva
Wladimir Čert
Profil *
Zdravím,
napadla mě taková, možná pro Vás hlouposr.

Jde přes .htaccess upravit tvar místo www.Nnejakaadresa.cz na www.NejakaAdresa.cz ? :)
Kajman
Profil
Všimněte si, že již prohlížeč při přístupu na jakoukoliv doménu použije vždy malá písmena.

A pokud máte na mysli překlepy v adresách, tak si musíte pro to zakoupit všechny překlepové domény, které chcete přesměrovat.
Rellik
Profil
Myslím, že už se pomalu objevuje nová technologie, která umí v názvech domén používat velká písmena a myslím, že i nějakou diakritiku. Jinak stávající doménu k tomu asi přesvědčit nepůjde..
Petr Ká
Profil
Dobrý den, omlouvám se za obnovení vlákna, ale zajímalo by mne, zda už je tato technologie aktuální, rád bych to využil na svém projektu (myšleno opravu velkých a malých písmen v názvu domény).

Děkuji
juriad
Profil
Petr Ká:
Diakritika; pročti si http://háčkyčárky.cz/

Velikost písma; neuvažuje se o žádné změně.
Všechny webové stránky fungují když zapíšeš doménu velkými i malými písmeny.
Problém není v doménách ani síti internet; problém spočívá v implementaci webových prohlížečů.
Přesvědč jejich autory, že je vhodnější nezmenšovat písmena v doménách.
Vedlejším efektem bude hromada nefungujícího softwaru, jehož tvůrci předpokládají, že doména bude vždy malými písmeny.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Petra Ká:
Doména bez diakritiky bude navždy fungovat tak, jak funguje teď. V DNS na velikosti písmen nezáleží.

Co se týče IDN domén, tak tam si nejsem úplně jistý, ale spíš bych řekl, že na velikosti buď také záležet nebude, nebo že existují globálně vymezené rozsahy, kde na velikosti nezáleží, nebo že o tomto rozhodne správce TLD. Třetí možnost mi nepřipadá pravděpodobná, protože když odkážu na jedinou českou IDN doménu háčkyčárky.cz velkými písmeny, sám prohlížeč je rovnou převede na malá. První možnosti nasvědčuje toto povídání.
Petr Ká
Profil
Chamurappi:

Ano, jedná se o doménu bez háčků a čárek, nicméně by mnezajímalo jak to realizovat v .htaccess

Děkuji
Chamurappi
Profil
Reaguji na Petra Ká:
Ano, jedná se o doménu bez háčků a čárek
Tak ta bude fungovat navždy tak, jak funguje teď. V DNS na velikosti písmen opravdu nezáleží.

jak to realizovat v .htaccess
Nijak.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0