Autor Zpráva
Camo
Profil
Zdravím,
a ak tomu tu niekto rozumie, tak by som mu bol vďačný, ak mi vysvetlí čo je na mojom zápise nesprávne.
Ide mi o to, aby mi všetko čo sa nezačína na www prepísalo na verziu s www. A ide o to, aby to bolo čo najviac univerzálne. Čiže prepisuje to aj subdomény a pri nasadení na hosting, neni treba zadávať natvrdo adresu, ako sa to uvádza vo väčšine príkladov.
Mám .htaccess s týmto kódom:
RewriteEngine on
RewriteCond %{http_host}  !^www.+$ [nc]
RewriteRule ^(.*)$  http://www.%{HTTP_HOST}/$1 [r=301,nc]
Všetko by skoro fungovalo tak ako má, až na jednu vec.
Nespracuje mi to adresu domena.sk/adresar
Ja by som čakal, že ak je v tom adresári index.php, tak to logicky zobrazí ten index. Ale miesto toho to hádže chybu. Funguje to iba s koreňovým adresárom domena.sk/

Ostáva mi len dúfať, že niekto chápe o čom píšem...
Davex
Profil
Camo:
Ale miesto toho to hádže chybu.
Jakou chybu? Není v adresáři také .htaccess s dalšími pravidly?
Camo
Profil
Davex:
Proste ma to vykopne na zoznam.sk s poznámkou, že adresa nieje dostupná. Nič viac neviem a asi sa ani nedozviem, lebo podpora nereaguje(freehosting php5.sk domena 3. rádu).
Nemohol by to niekto vyskúšať na nejakom svojom servery? Ja som to skúšal na dvoch, ale ten druhý hosting(webglobe.sk) to je prípad sám osebe...
V .htaccess nemám nič okrem toho čo som sem dal. resp. doplnil som tam DirectoryIndex index.php. Ale je to rovnaké.
Proste www.domena.sk/adresar - funguje normálne
ale domena.sk/adresar - vyhodí chybu.
Davex
Profil
Camo:
Mělo by to normálně fungovat, protože ve skutečnosti by se měl dřív dostat ke slovu modul mod_dir a přesměrováním přidat lomítko za jméno adresáře, tuto cestu pak teprve zpracují pravidla. Když pravidla nepoužiješ, tak se lomítko doplní?

Pomocí web-sniffer.net si můžeš zjistit, jaké přesměrování a kam server posílá.
Camo
Profil
Nemohol by to fakt niekto vyskúšať na nejakom inom servery?
Ja som možnosti vyčerpal. Ono v podstate k takému niečomu ako je adresa, bez konca by nemalo dôjsť resp. bude presmerovaná na kontroler, ale predsa ma to znervózňuje.
Davex
Profil
Jinde to funguje, ale to ti s řešením problému asi moc nepomůže.
Camo
Profil
Davex:
Díky aj to je niečo. Aspoň viem, že to inde funguje a nezožieram sa už toľko...
Camo
Profil
Camo:
Potreboval by som od niekoho, aby mi klikol na tento link:cukrarengianka.sk/DROM/DROM1.php
a dal mi vedieť, či sa mu zobrazí daná stránka, alebo to vyhodí chybu. Mne to vracia chybu, ale podpora mi tvrdí, že im to funguje. Fakt nechápem...
Ďakujem za ochotu.
juriad
Profil
Moderátor Davex: Přesunuto z duplitního tématu.

zobrazí se mi stránka, která obsahuje jen text "www.cukrarengianka.sk/DROM/DROM1.php"
Camo
Profil
Moderátor Davex: Přesunuto z duplitního tématu.
Díki.
To znamená, že to funguje.
Ale vie mi niekto vysvetliť, prečo to nefunguje mne? Mňa to vyhodí na zoznam.sk s tým, že stránka neexistuje. Ide o to, že .htaccess presmerováva adresy bez www na www... A všetci čo som sa pýtal tvrdia, že im to funguje. Môže to byť niečo s prehliadačom, lebo čo ešte?
margin
Profil *
Moderátor Davex: Přesunuto z duplitního tématu.
cukrarengianka.sk/DROM/DROM1.php výcuc z hlaviček: 301 Content-Type: text/html; charset=iso-8859-1
www.cukrarengianka.sk/DROM/DROM1.php výcuc z hlaviček: 200 Content-Type: text/html

To jsem vyčmuchacl v Opeře v Dragonfly, ale na web-sniffer.net se dozvíš totéž.
Co si přeješ, aby se stalo, netuším.
Davex
Profil
Camo:
prečo to nefunguje mne?
Nezkoušel jsi dřív přesměrovávat na zoznam.sk? Prohlížeče si některé typy přesměrování pamatují a je potřeba vymazat cache
Camo
Profil
Normálne som z toho na nervy.
Vie mi niekto aspoň približne povedať, prečo to mňa po kliknutí na odkaz hodí na stránky zoznam.sk s komentárom, že stránka neexistuje?
Čo ma sleduje CIA ,alebo mimozemšťania?
Skúšal som to v Opere, FF a v Chrome a všade ma to odpálkuje na ten zoznam.

Iba ak by mali na servery moju IP na nejakom idexe...
margin
Profil *
Koukni do hosts, možná tam něco bude.
Zkoušel to někdo, kdo kdo má stejného poskytovatele připojení, jako ty? Mířím tím na DNS, zkus si nastavit třebas googlí DNS, (8.8.8.8, 8.8.4.4) tuším, že po změně DNS je potřeba restartovat OS.

Iba ak by mali na servery moju IP na nejakom idexe...
A proč si nezjistíš, kde dochází k přesměrování na zoznam.cz? To je tak těžké otevřít třebas Dragonfly, nebo jiný vývojářský nástroj a podívat se, co se děje?
Camo
Profil
Davex:
Nič také som nerobil. Proste všetkým čo som im posielal link to funguje. Ale mne nie. Skúšal som aj iné prehliadače, ale robí to všade.


margin:
No priznávam, že neviem všetko. Dragonfly nepoužívam. Idem sa na to pozrieť, len by mi pomohlo trochu upresniť čo mám hľadať. Toho Googla tiež neovládam, tak neviem čo mám robiť.


margin:
Tak ten web-sniffer píše toto:
HTTP Response Header
Status: HTTP/1.1 301 Moved Permanently
Server: nginx
Date: Mon, 11 Feb 2013 21:03:13 GMT
Content-Type: text/html; charset=iso-8859-1
Connection: close
Location: http://www.cukrarengianka.sk/DROM/DROM1.php
Vary: Accept-Encoding
Content-Encoding: gzip
Content-Length: 206

a pod tým je ešte toto(čo je asi nepodstatné):
Content (encoded: 0.20 KiB / decoded: 0.25 KiB)
<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//IETF//DTD HTML 2.0//EN">
<html><head>
<title>301 Moved Permanently</title>
</head><body>
<h1>Moved Permanently</h1>
<p>The document has moved <a href="http://www.cukrarengianka.sk/DROM/DROM1.php">here</a>.</p>
</body></html>

Podľa toho to vyzerá byť v poriadku. Ale nieje tak idem na ten Dragonfly ešte.
Camo
Profil
No tak som nainštaloval pre ten Dragonfly novú Operu a začalo to fungovať v Opere. Tak ma napadlo, že vymažem v prehliadačoch cache. Ale ubezpečujem, že som už na to myslel, lenže všetko vyzeralo tak, že cache sa obnovuje pri každej zmene. Proste na menšie zmeny normálne reagovala, tak som to nechal tak s tým že cache to nebude. Ale zrejme to tak nieje aj keď teda nechápem, prečo.
Dúfam, že zajtra to bude fungovať...
Ďakujem za pomoc.
PS: Lenže to s tou cache nedáva zmysel. Lebo v Opere ani v Chrome som tú stránku pred tým netestoval.... Som z toho ...

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0