Autor Zpráva
Camo
Profil
Potreboval by som pracovať s mod rewrite ktorého súčasťou je prepisovanie adries na www variantu(to už je hotové). Lenže na locale adresa www.localhost nefunguje. Dá sa niekde nastaviť server tak aby akceptoval aj www.localhost?

vďaka.
scheras
Profil *
Chcete říct, že něco takového:
RewriteCond %{HTTP_HOST} !^www\.
RewriteRule ^(.*)$ http://www.%{HTTP_HOST}/$1 [R=301,L]
nefunguje?
Camo
Profil
Presne to chcem povedať.
Jan Tvrdík
Profil
Camo:
Je potřeba jednak umístit do souboru C:\Windows\System32\drivers\etc\hosts řádek
127.0.0.1 www.localhost
a jednak upravit konfiguraci Apache, aby takovou adresu akceptoval (není-li tak již nastaven).
Camo
Profil
Jan Tvrdík:
Pred chvíľou som čítal nejaký článok tu na DJPW o virtuálnych serveroch. Nie som si istý, ale tiež sa tam spomínal súbor host. Je to to čo myslím? Teraz neviem kde som to našiel...
No a keď to prepíšem tak ako píšeš, tak adresa localhost bez www, bude fungovať?
Ale radšej by som bol, keby to šlo aj nejako jednoduchšie dosiahnuť. Či nejde?
Jan Tvrdík
Profil
Camo:
No a keď to prepíšem tak ako píšeš, tak adresa localhost bez www, bude fungovať?
Ano.

Ale radšej by som bol, keby to šlo aj nejako jednoduchšie dosiahnuť. Či nejde?
Jsem si téměř jist, že mnou popsaný postup je nejjednodušší možný. Mírně složitá může být až konfigurace Apache, která může ale nemusí být potřeba.
juriad
Profil
Jsou třeba dva kroky:
1/ zajistit, aby request směřující na doménu www.localhost by směrovaný na ip adresu 127.0.0.1; to jde provést dvěma způsoby:
- pomocí souboru hosts (primitivní)
- nakonfigurováním svého lokálního DNS serveru, který bude mít příslušnou doménu v autoritativní zóně (hodně štěstí s tímto)
žádná jiná možnost neexistuje
2/ zajistit, aby webový server (ve významu aplikace) věděl, jak obsloužit příslušnou doménu
Camo
Profil
Jan Tvrdík:
No dobre, tak ten riadok som prepísal. adresa localhost funguje, ale www.localhost stále nie. Čo treba s tým Apachom ešte urobiť?
juriad
Profil
zkontroluj, že funguje v příkazové řádce:
ping www.localhost
pokud ano, tak máš správně první část
Camo
Profil
juriad:
No to vyzerá že funguje.

A našiel som ten návod na virtual server. Je to to čo myslím, že s tým treba urobiť?
Apache Virtual hosts - ako na to
Prochy
Profil
Jen sem si to, tak pro zvědavost zkusil, a funguje mi to okamžitě, jakmile uložim soubor hosts s následujícími řádky:
127.0.0.1 localhost
127.0.0.1 www.localhost
I adresa www.localhost bere opera v pořádku. Čekal sem, že aspoň restart to bude chtít.
Camo
Profil
Tak ma ten Prochyho komentár naštval, že som to vyskúšal v tej Opere a fungovalo to. Tak som reštertol FF a funguje to aj tam.
Mám to chápať tak, že mi to funguje a už s tým Apachom nemusím experimentovať?
Jan Tvrdík
Profil
Camo:
Zřejmě ano. Měl jsem napsat, že občas chvíli trvá, než si operační systém / prohlížeč (neví, čí je to vina) všimnou úpravy hosts.
Camo
Profil
Tak díky moc, vyzerá že sa to bude dať použiť miesto virtuálneho servera...

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0