Autor Zpráva
Camo
Dobrý večer všetkým,
mohol by mi prosím niekto vysvetliť toto:
Mám adresu www.domena.sk/obsah/polozka
Mod rewrite by to mal presmerovať na index kde sa to spracuje na premennú $url.
To aj urobí.
No a všetko čo má v adrese slovo "obsah" má ísť do adresára OBSAH(!veľkými písmenami).
Lenže ten Apache mi neviem prečo prepíše tú adresu na toto: www.domena.sk/OBSAH/polozka
Takže mi podmienka if($url[0]=='obsah') hádže false.

Ide o to, že to nechcem upravovať cez funkciu strtolower, lebo chcem mať možnosť do adresy zadať aj veľké písmená.

Ďakujem.
Camo
Ak dovolíte, ešte raz to kopnem hore.
Nikto teda nevie, prečo mi to prepisuje tú adresu na veľké písmená podľa toho adresára?
Odstránil som aj riadok RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d , ale aj tak mi príde www.dom.sk/OBSAH miesto www.dom.sk/obsah.
Nedá sa nejako nastaviť case sensitive porovnanie(som myslel že to je default a nc flag je not case sensitive).
Vám to nikomu nerobí problémy, resp, ako to riešite?
Camo
Ako som zistil, tak to robí len u mňa na localhoste. Na normálnych serveroch to nerobí.
Nedá sa to niekde nastaviť v httpd.conf?
Davex
Ve Windows to prostě takhle funguje. Jelikož se nerozlišuje velikost písmen ve jménech souborů a adresářů, tak se k cestě obsah/ najde adresář OBSAH/, se kterým se pak pracuje dál. Vymysli si třeba jiné jméno adresáře.
Camo
Davex:
Díky za vysvetlenie.
V súvislosti s tým ma trápi ešte jedna vec. Ak mám teda peknú url, ktorá sa čiste náhodou zhoduje s nejakou cestou k adresáru a mám v .htaccesse riadok RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d tak sa čo stane?
Davex
Stane se to, že podmínka nebude pro dané URL splněna.
Camo
Davex:
Ako to že nebude splnená?
Adresár predsa exituje?
Nevypíše to obsah toho adresára, alebo sa nepokúsi zobraziť index.php v tom adresári?
Davex
Podmínka bude splněna pouze tehdy, pokud požadované URL nebude adresář (protože je tam negace !-d).
Camo
Davex:
Jasné, takže je to celkom riziko, nie? Neviem či to použiť či nie? Väčšina ľudí to uvádza, ale videl som aj také, čo mali len !-f
Prečo to vlastne ľudia dávajú do zápisu?
Davex
Kladeš podivuhodné otázky. Ta podmínka tam nejspíš bývá proto, aby následující pravidlo neplatilo pro existující adresáře a případně mohl být vypsán seznam obsažených souborů.
Camo
Davex:
Pýtam sa preto, že sa môže stať to čo sa stalo mne. Nie je to logické?

Vaše odpověď

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: