Autor Zpráva
Camo
Profil
Vitajte a poraďte prosím.
chcem teda odstrániť lomítko na konci adresy.
Mám napísané pravidlo:
RewriteCond %{REQUEST_URI} (.*)/$
RewriteRule ^%1$ %{HTTP_HOST}%1

Ale žiadne lomítko mi to neusekne...
Kajman
Profil
RewriteRule ^(.+)/$ $1 [R=302,NE,L]
Camo
Profil
Kajman:
Toto síce lomítko usekne, ale vracia to takúto chybu:You don't have permission to access /C:/Apache2_2/htdocs/myCMS/OBSAH/eeeee on this server.
Ja som už z toho jeleň. Na nete som našiel podmienku (.+[^/)/$ ale ani to nepomaha.

PS: Chcel by som to bez presmerovania. Za tým je ešte test na www (teraz je vypnutý).
Kajman
Profil
Camo:
Chcel by som to bez presmerovania

Bez přesměrování se onoho lomítka v adrese nezbavíte.
Camo
Profil
Prepáčte odmlku, bol som dosť mimo...
Kajman:
Stále to vypisuje You don't have permission to access /C:/Apache2_2/htdocs/myCMS/OBSAH/eeeee on this server
Našiel som nejaký článok ktorý rieši niečo podobné, ale neviem ako to implementovať: http://latrine.dgx.cz/hadanka-znate-mod_rewrite#comment-7345
Mám to teraz takto:
RewriteCond %{REQUEST_URI} (.+[^/])/$
#RewriteRule ^%1$ %{HTTP_HOST}/%1  - toto sú predošlé pokusy
#RewriteRule %{HTTP_HOST}/%1 [L,R=301]
RewriteRule ^(.+)/$ $1 [R=302,NE,L]

RewriteCond %{HTTP_HOST} !^www\.
RewriteRule ^(.*)$ http://www.%{HTTP_HOST}/myCMS/$1 [R=301,L]
No a nechápem ani to prečo to musím presmerovať pred tým ďalším prepisom na www. variantu. To je požiadavka navyše....

Fakt je že regulárne výrazy sú v porovnaní s mod rewriteom ako prechádzka ružovou záhradou. Toto je čistá nočná mora...
Davex
Profil
Viz Mod_Rewrite presmerováva na localhost/C:/cesta/na/disku.
Camo
Profil
Davex:
RewriteBase funguje. Len by som mal v súvislosti s tým jednu otázku, ktorú som v dokumentácii nevidel. Odkiaľ počíta Mod Rewrite koreň adresy. Pýtam sa preto, že php môže mať koreň aj inde, ako je nasmerovanie domény.

Kajman:
No a vyzerá to tak, že bez toho presmerovania to dáva ešte šialenejšie výsledky, ktorých logika je z inej dimenzie. To je pre môj perfekcionizmus ťažká rana. Ak by niekto tušil, ako to zredukovať na jednu požiadavku budem mu zaviazaný. Teraz uvažujem, že pôjdem s prúdom a nechám tie lomítka na konci. Ale môj vkus je otrasený. Pekná url predsa nekončí lomítkom...

PS:Má Kajman nejaký špeciálny dôvod pre ktorý napísal R=302 miesto 301?

Moc ďakujem za pomoc!
Davex
Profil
Camo:
Odkiaľ počíta Mod Rewrite koreň adresy.
Co tím přesně myslíš? Mod_rewrite nemá žádný pevný "kořen adresy", protože zpracovává část URL podle aktuálního kontextu - viz What is matched?.

Má Kajman nejaký špeciálny dôvod pre ktorý napísal R=302 miesto 301?
Rozdíl je v tom, že přesměrování 302 prohlížeče nikdy nekešují, takže je to vhodnější pro testování.
Camo
Profil
Davex:
1.To som sa pýtal kôli tým jeho pokusom vkladať mi tam tú cestu na disku...

2.Vďaka za info.

Stále mi vŕta v hlave tá nutnosť presmerovať. skúšam, skúšam a problém je len v tom, že adresu domena.sk/aaa/bbb/ccc/ presmeruje na ww.domena.sk/aaa/bbb/ccc/bbb/ccc. Nechápem o čo mu ide. Ak je to niekomu povedomé, tak sa ozvite.

Zatiaľ díky moc!

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0