Autor Zpráva
Petr2334
Profil *
Dobrý den,

Rád bych se zeptal na drobnost. Na závislosti používáme Composer a Twitter Bower a rád bych se zeptal, zda mám do gitu pushovat i nainstalované závislosti? Zda jen nenechat konfiguráky (composer.json a component.json) a každý z teamu si závislosti doinstaluje a Jenkins při deploymentu také doinstaluje závislosti, nebo je tam natvrdo tedy házet?

Díky!
Jan Tvrdík
Profil
Petr2334:
Názory na tohle se různí. Obecně doporučovaný názor (alespoň co jsem tak pochytil) je do repositáře dát pouze composer.json a component.json (případně ještě lock soubor). Viz např. oficiální FAQ Composeru.

Můj názor je nicméně přesně opačný :) Nelíbí se mi ta myšlenka, že za 5 let můžu mít problém zprovoznit (současný) projekt kvůli tomu, že mi závisí na třetí straně, která negarantuje svoji trvanlivost. Zároveň se zjednodušuje zprovoznění projektu, protože už nutně nemusím mít Composer a Bower nainstalovaný.
juriad
Profil
Já bych byl pro kompromis. V gitu by měl být bootstrap skript, který stáhne a nainstaluje ony knihovny z tvého download serveru.
Petr2334
Profil *
Sakryš, to jste mi moc nepomohli :)
Nechci pro závislosti dělat vlastní server. To je dost práce navíc.

Zatím se mi líbí to, že budu závislosti doplňovat při buildu případně lokálně, ale v gitu nechávat jen json.
tiso
Profil
Petr2334: vlastní download server môže byť aj susedný Git repozitár, nemusíš to riešiť zložito.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0