Autor Zpráva
quatzael
Jak se můžu z XAMPP localhostu připojit na databázi, kterou mám normálně nahranou na GIGASERVERU?

Řekl bych, že to asi bude někde v my.ini, ale nevím co tam všechno mám upravit..
ShiraNai7
Nemusíš měnit žádné nastavení.. prostě se připojíš s údaji na ten server. Ale je dost možné, že vzdálený přístup nebude povolen.
quatzael
ShiraNai7:
No to je ale potom pěkně naprd.. Jak to mám teda testovat? To si pak budu muset vytvořit databázi na localhostu, a když budu chtít dát stránky na onlineserver tak budu muset přepisovat všechny přístupy...
aDAm
tak si u svého hostera ověř zda umožňuje remote access k databázi. Většinou to jde a nebo je možnost si to aktivovat v adminu hostingu. Na localu žádné my.ini určitě měnit nebudeš protože to se týká db serveru na localu, ty se přímo ve skriptech odkážeš na daný db server.

PS: většinou když se dělá vývoj tak se nepracuje s "živými" daty ale s jejich replikou aby se zabránilo nechtěnému smazání dat atd....
quatzael
aDAm:
už jsem jim psal, jenže jsou teď offline.. a v hostingu jsem nikde žádnou aktivaci nenašel..

většinou když se dělá vývoj tak se nepracuje s "živými" daty ale s jejich replikou aby se zabránilo nechtěnému smazání dat atd....
no jo, ale pak když dáváš ty skrypty na net tak musíš všude přepisovat to připojení..
já tam mám zatím data natažený různě z excelu, který mám stejně zálohovaný, takže ani ve scriptu nepotřebuju nic mazat, ale později to možná přepojím na tu vlastní local databázi, až tam budou reální uživatelé..
karel--
Profil *
quatzael:
no jo, ale pak když dáváš ty skripty na net tak musíš všude přepisovat to připojení..

proto u "rozumných" skriptů "vytahují" veškerá nastavení mimo samotný skript, a říká se tomu třeba "soubor konfigurace"

Vaše odpověď

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: