Autor Zpráva
Jirin
Profil
Můžete mi prosím někdo vysvětlit, co konkrétně v grafu znamenají ty část user a idle? Docela mě vyděsilo, jak se tam kolem 14-té hodiny setkávají ty linky? Nevěští to nějaký problém? Kolega mi říkal, že se mu zdálo, že se web načítá pomaleji, může to být tím spojeno? CPU load, byl v tu dobu vyšší - 8%, jinak bývá tak do 4%.

Davex
Profil
Idle - modrá čára - kolik procent času strávil CPU nicneděláním.
User - zelená čára - kolik procent času CPU spotřebovaly běžící procesy. Ve špičce pod 50 %, takže je to v pohodě a nemusíš propadat panice.

CPU load, byl v tu dobu vyšší - 8%, jinak bývá tak do 4%.
Co myslíš tím procentním CPU loadem? 4 až 8 procent vidím v grafu jen v noci mezi 3.00 a 5.00 hodinou.
Jirin
Profil
Díky za osvětlení a jaká ta hodnota, je už takovým alarmem, kdy to chce řešit?

CPU loadem myslím ještě druhý graf, který mám v administraci, viz:


btw ten znamená přibližně co?
Davex
Profil
Jirin:
Díky za osvětlení a jaká ta hodnota, je už takovým alarmem, kdy to chce řešit?
Za normální se běžně považuje průměrné vytížení ve špičce do 70 %.

CPU loadem myslím ještě druhý graf,
To je pravděpodobně tzv. load average, který závisí na počtu procesorových jader a počtu procesů, které čekají na přidělení procesorového času - viz zjednodušené vysvětlení (anglicky).
Jirin
Profil
Díky ještě jednou.

Aha, či-li pokud jsem to dobře pochopil ten článek, pokud bych měl jednojádrový procesor, tak mám celkem závažný problém, protože bych mělbýt max 0.7 a průměr je nějakých 1,5 (spíše více, když beru špičku). Nicméně měl by to být osmijádrový procesor, a tím pádem je to v pohodě. Pochopi jsem dobře?
Davex
Profil
Důležitější je trend v delším intervalu 5 a 15 minut. Pokud bude na jednom jádru stabilně zatížení 8 po dobu 15 minut, tak je to problém a na osmijádru by to bylo tak akorát. Krátkodobě v intervalu 1 minuty bych neviděl problém v dvojnásobném zatížení 16 na osmijádru.

Jinak sledovat tento parametr bez sledování dalších může být zavádějící. Vysoká hodnota load average může být způsobena i čekáním na I/O, takže úzké hrdlo může být klidně někde jinde než v CPU.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0