Autor Zpráva
Zbynek_CZ
Profil
Dobry den,

resim tento problem, pro vyvoj webu pouzivam na svem lokalnim PC balicek xampp. V korenova slozce xampp/htdocs mam dalsi adresar zaloha, kde je joomla. Pro zobrazeni webu je tim padem adresa URL nasledujici:

localhost/zaloha ( kde localhost=xampp/htdocs + adresar s joomlou zaloha )

Nevim jak tuto URL zmenit. Napriklad na libovolnou adresu jednoho slova: libovolnaadresa

Po internetu jsem hledal, ale zmena v adresari hosts + pridani kodu do configuracniho souboru mi nebehalo.

S tim dale souvisi dalsi dotaz a to jak dostat a spravne nakonfigurovat xampp balicek potrebny pro beh joomly na server, ktery bezi na o.s. Windows NT, kde jmimochodem jiz naky apache bezi. Respektive je pro to balik xampp aplikaci vhodny? Nebo je lepsi nainstalovat apliakce oddelene .. (php,mysql,apache)

predem dekuji za pripadne uzitecne informace nebo odkazy ....

pekny den
Joker
Profil
Zbynek_CZ:
zmena v adresari hosts + pridani kodu do configuracniho souboru mi nebehalo
Nemá to být adresář hosts, ale soubor hosts a ještě na tom správném místě (záleží na operačním systému).
To je správná cesta a mělo by to fungovat. Ale možná to nezačne fungovat hned a bude potřeba něco (asi nejlépe celý systém) předtím restartovat.

jak dostat a spravne nakonfigurovat xampp balicek potrebny pro beh joomly na server, ktery bezi na o.s. Windows NT, kde jmimochodem jiz naky apache bezi
Tak první otázka je, pokud už tam Apache běží, proč tam instalovat druhý.
Ne že by to nešlo, jen by druhý Apache musel naslouchat na jiném portu než ten první, ale jaký to má smysl?
Zbynek_CZ
Profil
Joker: diky za odpoved

Presne jde mi o toto:

O vymenu stavajiciho intranetu beziciho na phprs za novy vyrobeny v joomle. Na web serveru je nejaka postarsi verze apache.

A rad bych se naucil postup co si musim zistit okolo toho vseho pro rozbehnuti toho noveho joomlackeho, ktery zatim vyvijim na lokale ....

EDIT:
Intranet bezi na pocitaci s Windows XP a domena jako virtualni na virtualu s Windows 2008 r2 pro overovani prav ....

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0