Autor Zpráva
fxadm
Profil
Zdravím,

nevíte, jak má vyřešen admin webu tohle:

Napíšu www.herni.cz a dostanu se na www.herni.cz/online-superhry-zdarma.

Obsah je podle mě přímo na www.herni.cz.

To tam nejdříve podstrčí online-superhry-zdarma a poté znovu přes rewriterule přesměruje 302?

Je tohle z pohledu SEO ok nebo je to černá praktika? Trochu se mi to nezdá, ale líbí se mi to a rád bych obdobně použil na svém obchodu.
DJ Miky
Profil
Obsah je podle mě přímo na www.herni.cz.
To tam nejdříve podstrčí online-superhry-zdarma a poté znovu přes rewriterule přesměruje 302?

Proč si to myslíš? Obsah je na té druhé adrese. Kdyby tě to přesměrovalo zase zpět na první adresu, viděl bys v adresním řádku prohlížeče tu. Můžeš si to vyzkoušet s nástrojem pro zachytávání hlaviček (většinou bývá ve vývojářských nástrojích prohlížečů):

> GET / HTTP/1.1
> Host: www.herni.cz
< HTTP/1.1 302 Found
< Location: /online-superhry-zdarma

> GET /online-superhry-zdarma HTTP/1.1
> Host: www.herni.cz
< HTTP/1.1 200 OK

Jedná se o úplně normální přesměrování na jinou adresu. Pokud z nějakého důvodu chceš mít adresu hlavní stránky jinou než / (i když mě nenapadá rozumný důvod, akorát se tím adresa prodlouží), je z pohledu vyhledávače lepší přesměrovat s kódem 301 Moved Permanently, vyhledávač pak zaindexuje až cílovou adresu a mělo by dojít ke správnému přenosu ranků.
fxadm
Profil
Ostatní podstránky už má přímo na http://www.herni.cz/nejnovejsi-hry-1. Přišlo mi divné, jak by měl udělaný redakční systém, kdyby homepage měl na /online-superhry-zdarma. Stejně je mi to divné, jak to má tedy naprogramované, pokud jen klasicky přesměrovává.
PepeX
Profil *
DJ Miky:
i když mě nenapadá rozumný důvod, akorát se tím adresa prodlouží

Důvod je jednoduchý. Parazitují na úspěšnější konkurenci superhry.cz a chtějí tak mít klíčové slovo "superhry" v URL hlavní stránky.

Nevím jak moc se dá věřit údajům z alexa.com, ale podle jejich údajů jim dělá klíčové slovo "superhry" asi 20% veškerého search trafficu. Takže to asi funguje.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0