Autor Zpráva
Ondřej Ryška
Profil
Zdravím,
mám virtuální server s ubuntu LAMP. Chci zajistit odesílání mailů pomoci mail(). Stačí jen odeslat email na konkrétní adresu, nic víc co se týče pošty nepotřebuji. Chci si tedy nainstalovat Postfix. Četl jsem, že Postfix potřebuje FQDN. Ovšem ještě nemám ip spojenou v DNS s nějakou doménou protože ještě ani nemám zaregistrovanou doménu. Na server mouhu přistupovat normálně pomocí adresy (prostě např. v prohlížeči zadáním ip se načte index.html ze složky /var/www). Konfigurace Postfixu pouze pro odesílání pošty by neměla být nějak složitá a zdlouhavá podle návodů. Já bych chtěl vědět jestli má někdo zkušenost s nastavením ip místo doménového jména v konfiguraci Postfixu. Nebo prostě nějakou alternativu pro to, abych mohl odesílat ze skriptu mail na konkrétní adresu.
Děkuji.
Davex
Profil
Nech Postfix ve výchozí konfiguraci a odesílání pošty ze serveru bude normálně fungovat i bez FQDN. Některé poštovní servery mohou příjem od tohoto serveru odmítnout, ale zadání IP adresy do jména by to stejně nevyřešilo.
Ondřej Ryška
Profil
Jo nesahal jsem do konfigurace a odesílání funguje. Akorat některé mailové servery ty zprávy opravdu blokují kvůli podivné adrese odesílatele.Třeba seznam.cz. Naopak u centrum.cz mi maily normálně přicházejí do složky Doručené.
Děkuji za radu.
DJ Miky
Profil
Spíše než adresu odesílatele (ta se dá v mailu nastavit jednoduše hlavičkou From:) je nutné mít k IP adrese správný reverzní DNS záznam – tedy nějakou doménu, která naopak A záznamem ukazuje na shodnou IP.
Amunak
Profil
Nejsem si úplně jistý tím, jak to funguje u mailu a jednotlivých mailserverů, ale správně byste měl mít jak IP, která ukazuje na adresu mailserveru, tak reverzní záznam, který z té IP ukazuje na danou doménu. Může to být klidně subdoména (pak se tomu musí adresy odesílatele přizpůsobit), ale pokud to není takhle nastavené, je dost možné, že mail spousta serverů odmítne jako spam, protože pochází z neověřené adresy. Podobně to dělají některé IRC servery - nepřiřadí hostmask, pokud adresa nemá reverzní záznam a klasický AAA záznam.
Výhoda je, že přijímat maily pořád jde i na jiné adrese, protože na to jsou jiné (MX) záznamy.
Ondřej Ryška
Profil
Jsem si vědom nevýhod mojeho postupu, avšak toto odesílání mailů je jen na zkoušku, za pár dní si zaregistruji doménu, spojím s DNS a upravím konfiguraci Postfixu.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0