Autor Zpráva
lionel messi
Zdravím,

učím sa pracovať s mod_rewrite a narazil som na jeden problém. Potreboval by som, aby bol na všetkých adresách s príponou .html (x.html, y.html, abc.html...) podstrčený obsah zo stránky s príponou .php (x.html > x.php, y.html > y.php, abc.html > abc.php...), ale nepodarilo sa mi napísať (ani nájsť) zodpovedajúce "univerzálne" pravidlo. Univerzálne všeobecné pravidlo v FAQ som veľmi nepochopil a hľadám riešenie iba pomocou mod_rewrite (nie PHP). Ďakujem veľmi pekne za každú radu.
Taps
lionel messi:
<?
RewriteEngine On
RewriteRule ^(.*)\.html$ $1.php [L]
?>
lionel messi
Veľmi sa ospravedlňujem, že oživujem staré vlákno, ale potreboval by som, aby pri použitom riešení od Tapsa sa toto pravidlo nevzťahovalo na jeden konkrétny súbor - začínajúci na google (verifikačný súbor do GWT). Skúsil som niečo s %{REQUEST_FILENAME} ale nefunguje ani !^google ani !./google. Veľmi pekne ďakujem za pomoc.
Kubo2
Taps:
<?
RewriteEngine
> ...
Postupnosti znakov <? a ?> tam nemajú čo robiť, a s najväčšou pravdepodobnosťou spôsobia chybu 500.

lionel messi:
potreboval by som, aby pri použitom riešení od Tapsa sa toto pravidlo nevzťahovalo na jeden konkrétny súbor - začínajúci na google
Nevzťahuje sa. Ak to pravidlo rozoberieme v slovenčine a v krokoch, bude znieť asi takto:

Riadok 2:
Povolenie prepisovania rewrite modulom (viď. RewriteEngine),
Riadok 3:
Zápis prepisovacieho pravidla RewriteRule:
• Zober z požadovanej adresy, ktorá končí reťazcom .html, všetko čo je pred týmto reťazcom, a dosaď to samé do adresy končiacej reťazcom .php.
Kajman
lionel messi:

Úprava
RewriteEngine On
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteRule ^(.*)\.html$ $1.php [L]
způsobí, že se přepis na php soubor uskuteční, jen pokud ten .html soubor opravdu neexistuje.
lionel messi
Kubo2:
Postupnosti znakov <? a ?> tam nemajú čo robiť, a s najväčšou pravdepodobnosťou spôsobia chybu 500.
Tie som ani nepoužil, bolo mi to jasné hneď na začiatku.

Nevzťahuje sa.
Vzťahuje, len z môjho mierne chaoticky napísaného príspevku nevyplynulo, že ide o súbor google.html :)

Kajman:
Funguje, veľká vďaka.

Vaše odpověď

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: