Autor Zpráva
adam1278
Profil *
Ahoj,
Jsem takřka začátečník s pracováním s apachem, včera jsem nainstaloval na svůj počítač verzi 2,2 na win 7. A potřeboval bych nějak vytvořit dva virtuální servery s různýma ip nebo jmény, tak abych je doma dokazál spustit na druhém počítači. Localhost jsem na svém počítači rozjel, ale na ostatních se mi neukázal. Svůj počítač, který budu používat server mám připojen k internetu přes router, ostatní pc jsou připojeny k internetu také pomocí routeru kabelem nebo wifi. Budu muset řešit nějak síť nebo bude stačit nastavit pak u virtualserveru: ServerName server1.localhost.com nebo tak něco. Jak říkam jsem začátečník, neni někde na tot návod s postupem + někde česky vysvětlený jednotlivé nastavení a příkazy co jsou v httpd.conf. Potřeboval bych toto rozchodit jako úkol do školy. Většina lidí to řeší na jednom počítači s virtualboxem a linuxem, takže na přístup na server nepotřebuje druhý počítač. Jenže mě to přijde těžší kvůli tomu linuxu (takřka neznám příkazy do terminálu). Mohl by mi někdo poradit díky moc
Davex
Profil
Ke konfiguraci virtuálních serverů se používá konfigurace v několika sekcích <VirtualHost>, a aby na ně fungoval přístup přes jméno i z dalších počítačů, tak se musí upravit soubor hosts nebo nakonfigurovat DNS zóna na autoritativním DNS serveru.

Projdi si toto téma: Apache Virtual hosts - ako na to. Mělo by tam být popsané všechno podstatné.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0