Autor Zpráva
Sparky
Profil *
Zdravím, mám web s admin rozhraním, kde po přihlášení admina udržuji session. Poté co jsem vytvořil htaccess (abych měl hezčí url), tak se mi po prvním přihlášení objeví indexová stránka admin sekce, ale poté, když se chci přesunout na jinou stránku v adminu, tak se session ztratí a odhlásí. Po opětovném přihlášení se můžu pohybovat v adminovi bezproblému.
maks
Sparky:
problém bude jinde, než v .htaccess, pokud je v něm jen přepis URL. Se sessions nijak nesouvisí.
ninja
Zkontrolujte, jestli se session id ukládá pouze do cookies, nebo i do GET parametru. Problémy by mohli odpovídat situaci, kdy server zkuší poprvé session uložit do url, načež si to v .htaccess smažete. Používáte u mod_rewrite parametr QSA?
Sparky
Profil *
parametr QSA používám u RewriteRule
Sparky
Profil *
maks:
problém bude v .htaccess, poté co jsem ho odstranil a odkazy upravil do potřebné podoby, tak vše funguje....
Kajman
Při prvním a druhém přihlášení je použit stejný protokol (http, https) i stejná doména?

Změní se něco, pokud zakážete předávání session id přes query string? (Zapnutí session.use_only_cookies.)
Sparky
Profil *
je pouzit stejny protokol i domena...

zapnutím se nic nezmění, tedy pokud to zapínám správně
Davex
Sparky:
Opravdu probíhá přihlášení na stejné doméně? Pro cookies, které přenášejí identifikátor session, jsou www.example.com a example.com dvě rozdílné domény.

Další příčina by mohla být v tom, kdybys při vytváření hezkých URL měnil adresářovou strukturu stránek a přihlašoval se v jiné větvi než se nalézá administrace. To by ale nemělo fungovat ani po druhém přihlášení.

Před zapnutí session přidej nastavení parametrů a po vymazání cookies v prohlížeči to vyzkoušej znova.

session_set_cookie_params(0, "/", ".example.com");
session_start();
Sparky
Profil *
Davex:
Děkuji za pomoc. Po nastavení parametrů mi to funguje i s hezkými URL, ale stále nechápu v čem byl problém

Vaše odpověď

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: