Autor Zpráva
Juandev
Profil
Přes cPanel jsem si nastavil PHP 5.4 (FastCGI) a vidím i v .htaccess v rootovém adresáři něco jako
Use PHP54CGI as default
AddHandler fcgid54-script .php

Přesto nejde spustit skrypty CMS. Při zjišťování jakou verzi PHP používají, zjistím přes putty, že 5.2. Můžete mi vysvětlit jak to funguje?

Představuji si to tak, že na serveru je nějaká stromová struktura adresářů a pak je tam někde umístěn sw, který je využíván například pro spouštění mích skritpů. Jakto že některé mé skripty tedy používají jiné php, než mají nastaveno v .htaccess?


Juandev:
fcgid54-script .php
Ještě mě naadá, jestli není problém v tomto zápisu výše. Nemělo by to být spíše „fcgid54-script.php“ bez té mezery? Vypadalo by to logičtěji.
Jan Tvrdík
Profil
Juandev:
Nemělo by to být spíše ‚fcgid54-script.php‘ bez té mezery?
Ne, nemělo.

Restartoval jsi server? =)
Juandev
Profil
Jan Tvrdík:
Restartoval jsi server? =)
To asi na sdíleném webhostingu nepůjde:-)
Jan Tvrdík
Profil
Juandev:
Aha, tak v tom případě napiš na podporu.
Juandev
Profil
Jan Tvrdík:
Aha, tak v tom případě napiš na podporu.
Tím chceš říct, že jsem měl třeba chvíli počkat, než se restartuje server, nebo tak? Podpora mě poradila ať něco vložím právě do .htaccess, což se hrozně podobalo tomu zápisu, který tam už byl
Davex
Profil
Juandev:
Je potřeba vložit přesně to, co poradila podpora. Způsob nastavení jiné verze PHP není univerzální. Na jiném hostingu může fungovat něco jiného.

Při použití cPanelu by tuším mělo fungovat

AddHandler application/x-httpd-php54 .php
aDAm
Profil
A samo chce to vždy chvilku počkat, pokud se mění konfigurace než si ji server znova načte, pokud není možnost server otočit ručně.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0