Autor Zpráva
anonymníí
Profil *
Ahoj, situace je následovná. Máme web hostovaný u nějaké společnosti a potřebujeme jej přesunout na jiný server.

Současný poskytovatel hostingu (k němuž míří DNS) u sebe změnil IP adresu serveru z jeho na náš (DNS zůstaly, z technických důvodů, na nápravě a následném přepsání DNS se pracuje). Za jak dlouho se změna může projevit? Čekal jsem, že když se nemění DNS, že se jedná o projevení změnu v řádu minut, nikoliv dlouhých hodin.

Děkuji.
Joker
Profil
anonymníí:
Co udělal ten poskytovatel?
Když se nezměnil záznam v DNS, jak „u sebe změnil IP adresu serveru“?
anonymníí
Profil *
Joker:
to nevím, až tak moc se v tom nevyznám. Byla nám nabídnuta možnost, že DNS měnit nemusíme (ani nemůžeme, máme problém s vlastnictvím domén, které je divoké), ale jen se nějak přesměruje doména ze starého serveru na nový. Jestli to dobře chápu, tak původní požadavek přijde na server A a je předán (přesměrován) serveru B, na kterém je stránka fyzicky uložena.

Teď koukám do whois a máme to tak u vícera domén.
ping domena.cz nám vrací nějakou IP adresu, ale ping jednotlivých nameserverů (vzaty URL z DNS ve whois) vrací jinou/é IP adresy.


DNS u těch dalších domén ukazují na předchozí server, ale data se berou z nového serveru. Jak to funguje technicky, to se mě neptej, bohužel nevím.

Od provdera jsme dostali informaci: doména byla přesměrována.
Joker
Profil
anonymníí:
Aha, tak pokud na starém serveru je přesměrování na nový, mělo by to fungovat ihned.
aDAm
Profil
tak ping nameserveru logicky bude mít jinou adresu než ping vlastní domény nebo si snad myslíš že nameservery běží na stejném stroji?
A ano pokud se mění záznamy v DNS jako že ve tvém případě se určitě měnily (změní se IP A záznamu z jednoho serveru na druhý) může se jednat o změnu v řádech hodi. Samotná změna je dějem okamžiku kdy ji admin provede, ale nesmíš zapomenout že se jednotlivé DNS záznamy zóny cachují v další DNS po cestě od tebe k serveru a doba trvání teto cache je v závisloti jak byla u toho záznamu nastavena, může to být několik minut, ale také několik hodin a pokud ty provedeš dotaz na konkrétní doménu tak ten záznam zase obnovíš, tj. v krajním případě když budeš stále refreshovat se může stát to že k obnově záznamu ve tvé trase nikdy nedojde.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0