Autor Zpráva
Apache
Profil *
Zdravím, potýkám se s problémem, že phpinfo() mi vypisuje Configuration File (php.ini) Path - C:\Windows, přitom mám php na S:\ a nejspíše kvůli tomu mi nechce načíst rozšíření. Mám nastaveno extension_dir = "S:\PHP\ext" a daná rozšíření (extension=php_mbstring.dll, extension=php_mysql.dll, extension=php_mysqli.dll) odkomentovaná. Poradíte mi někdo, prosím, jak to zprovoznit?


Apache v. 2.4
PHP v. 5.3.13
Krakatoa
Profil
Cesta ke složce rozšíření je až v sekci Core a řádku extension_dir.
DarkMeni
Profil
Apache:
Mám nastaveno extension_dir = "S:\PHP\ext"
A máš to tak nastavený v tom správným konfiguračním souboru - C:\Windows\php.ini?
Krakatoa
Profil
DarkMeni:
Načtený konfigurační soubor je uveden v: Loaded Configuration File
S vysokou pravděpodobností bude někde jinde než v C:\Windows\
Apache
Profil *
Mě jde o to, jak (kde) tu cestu k C:\Windows\php.ini změnit. Proč mít konfigurační soubor někde jinde, než jsou ostatní soubory?
Krakatoa
Profil
Apache:
Dobře. Budu hrát tvou hru. A proč bys tu cestu měnil?
Mike8748
Profil
Apache:
v nastavení apache, nejspíše v souboru httpd.conf
direktiva PHPIniDir "S:/php/" (uvádí se složka ve které se nachází soubor php.ini)
Krakatoa
Profil
Mike8748:
Tipuju, že tam C:\Windows nastaveno nemá. A tipuju, že ani nečetl můj příspěvek PHP - nenačtená rozšíření
Apache
Profil *
PHPIniDir nikde není. V extension_dir jsem cestu měnil.
Krakatoa
Profil
Apache:
No a mohl bys nám tedy konečně napsat, co je napsáno napravo v buňce v phpinfo v sekci core vedle extension_dir?
Apache
Profil *
V obou sloupcích S:\PHP\ext
Krakatoa
Profil
Apache:
A teď ještě podle čeho usuzuješ, že nejsou načteny rozšíření?
Ini máš načtený, cestu k rozšířením máš správnou.
Apache
Profil *
Protože když jsem měl php.ini jen na S:\PHP, tak nebyly načtený rozšíření, který jsem odkomentoval. Když jsem soubor překopíroval na C:\Windows, už načtená jsou. Ještě doplním, že v phpinfo() v první tabulce je Configuration File (php.ini) Path - C:\Windows a Loaded Configuration File - C:\Windows\php.ini
DarkMeni
Profil
Zkoušel si do httpd.conf napsat PHPIniDir "S:/PHP/" jak psal Mike8748?
může mít něco proti lomítku, tak můžeš zkusit ještě zpětná lomítka

To že to tam neni neznamená, že to tam nemůžeš zkusit napsat
potom bude možná třeba restartovat Apache

A kdyby to pořád načítalo php.ini z "C:/Windows/" tak můžeš třeba ve složce "S:/PHP/" vytvořit zástupce pro "C:/Windows/php.ini"
Krakatoa
Profil
Apache:
No sláva, konečně je jasno.
Tak udělej to, co ti tu psal Mike8748 a DarkMeni.
Mimochodem Configuration File (php.ini) Path - C:\Windows mám uvedený i když mám načtený soubor odněkud jinud (PHPIniDir "C:\Levtrigo\php"), důležité je ten Loaded Configuration File.
Davex
Profil
Apache:
Aby bylo více jasno, tak zde je popsané kde, v jakém pořadí a pod jakými jmény se konfigurační soubor hledá: The configuration file. Systémový adresář Windows je až poslední v pořadí, když ostatní pokusy selžou.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0