Autor Zpráva
snazimse
Profil
Zdravím,

všechny,potřeboval bych,trochu pomoc s .htaccess (mod_rewrite).
Prohledával jsem internet a našel jsem jen takové obecné věci.
Ale zajímá mě tohle vybere všechno ve složce (.*),jak se dá nastavit třeba,když tam budu mít 10 složek a z toho chci 2 soubory ze svou složek,nepřepsat,+1 soubor v rootu.Jak se to zapisuje,nikde na internetu jsem nenašel nic podrobného k tomu,jen takové ty obecné přesměrování s www bez www apd.

Může mi někdo poradit,anebo také ,jestli znáte třeba někde stránku kde je o tom podrobně popsáno,do detailu,co jsou (.*) ^ atd,abych si to mohl nastudovat.
A co znamená taky třeba $1 nebo $2.Značí to přepis?

Díky moc všem!
juriad
Profil
To jsou regulární výrazy. Pokud znáš regulární výrazy, neměl bys být překvapen. Jinak si je nastuduj (hodí se i jinde).
http://www.regularnivyrazy.info/shrnuti-syntaxe.html

Ty ale nepřepisuješ názvy souborů, ale naopak: přepisuješ příchozí URL tak, aby odpovídala tomu, čemu PHP rozumí.
Můžeš mít třeba adresu diskuse.jakpsatweb.cz/actionVTHREAD(ampersand)forum3,topic158522, kterou převedeš na diskuse.jakpsatweb.cz/?action=vthread&forum=3&topic=158522.
snazimse
Profil
Dobře,díky moc ,ale zatím to vůbec absolutně nechápu.Jak tedy,nahradím,(.*) tohle za ,nějaké vyjímky,aby tam nebyli všechny složky soubory?
Kajman
Profil
Např. můžete na začátku před obecnými pravidly pro přepisování, ukončit pro zadané výjimky další procházení pravidel.
RewriteRule ^(neprepisuj\.html|adresar/(takyneprepisuj\.html|takyneprepisuj\.php))$ - [L]
snazimse
Profil
Super ! fakt pomohlo: upravil jsem si to takhle třeba pro jeden soubor zatím pro moji potřebu a teď by mě ještě prosím zajímalo ,jak vybrat třeba dva soubory .png v tom jednom adresáři,něco jako prvniobrazek.png a druhybrazek.png: RewriteRule ^(system/upload/(1407761684248\.png))$ - [L] Jde to ,nějak dobře?

Děkuji moc!

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0