Autor Zpráva
vojak.p
Profil
Zdravím,
rozhodl jsem se postavit vlastní poštovní server podle tohoto návodu. Zatím se snažím rozchodit odesílání pošty přímo ze serveru. Doinstaloval jsem tedy Roundcube a zkouším. Odeslat poštu na servery v internetu není problém. Ten však nastane při odeslání na vlastní doménu, na virtuálního uživatele. Přes postfix admin jsem vytvořil DB a user chránky (pavel@domena.cz, posta@domena.cz). Pokud odešlu email pavel->posta uloží se do souboru /var/mail/root ona zpráva s textem, že uživatel posta neexistuje. Pokud odešlu email pavel->root tak se do té složky email doručí. Problém je, že emaily se mají doručovat do složky /home/mail/%d/%n/Maildir. Připadá mi to jako by neproběhlo předání dovecotu, v master.cf jsem zjistil, že definice služby:

    dovecot unix    -       n       n       -       -      pipe
      flags=DRhu user=vmail:vmail argv=/usr/libexec/dovecot/deliver -f ${sender} -d ${user}@${nexthop} -m ${extension}

je špatná, neboť cesta je chybná. Symlink deliver odkazující na soubor dovecot-lda je dostupný ve složce

    /usr/lib/dovecot/dovecot-lda

Ovšem i když změním cestu, žádný výsledek. V logu mail.err a mail.log není psána žádná chyba ani varování. Mohl by mi někdo nakopnout kde hledat chybu?
Davex
Profil
Návod je pro CentOS 6. Nepoužíváš čirou náhodou jinou distribuci Linuxu postavenou třeba na Debianu (Ubuntu atd.)? Tam by totiž opravdu mohl být problém v tom, že tam mají být jiné cesty nejenom k Dovecotu, ale třeba i k soketům prostřednictvím kterých komunikují programy mezi sebou.
vojak.p
Profil
Davex:
Jasně, mám ubuntu, proto všechny cesty měním, ovšem i tak to nejde.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0