Autor Zpráva
Webbos
Profil *
Ahoj, vyvíjím v PHP aplikace a potřeboval bych pro klienta nastavit testovací prostředí (na subdoméně), kde vždy ukážu nové vylepšení a po schválení ho přenesu na ostré prostředí. Zatím to kopíruju vždy ručně.

Můžete mi prosím poradit, jak se tohle dělá správně? Rád bych to zautomatizoval, nejlíp, aby byl kód na serveru pro obě prostředí sice zvlášť, ale mohl se nějak automaticky propojit a nemuselo se vše po schválení z testovací subdomény ručně kopírovat na hlavní. Třeba přes git.

Pomohl by mi třeba nějaký odkaz na návod, best practice, nevím zatím, co hledat. Díky.
yFang
Profil
Webbos:
Základní věc, co by se dala udělat s gitem, by bylo mít větev master, kde bude vždy to, co je na ostrém serveru, a větev developement, kde budou aktuální úpravy. Na testovací server se po provedení změn, které se budou ukazovat klientovi, pullne development. Potom, co to bude schávlené, se mergne development do masteru a master se pullne na ostrý server.

Je při tom také potřeba myslet na lokální konfigurační soubory (nastavení připojení k databázi apod.), a ty nemít v gitu, aby se nepřepisovaly, ale zůstávaly na každém serveru ty správné.
Tori
Profil
Pokud by se na ostrém serveru nedal použít git, tak vyvíjejte na větvích devel a master na localhostu, a pro upload na ostrý server můžete použít ftp deployment od DG. Má to AFAIK stejnou syntax konfiguráku jako soubor .gitignore, takže se dá taky nastavit, aby se na ostrém serveru nepřepisovalo nastavení, cache apod.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0