Autor Zpráva
Taps
Profil
Zdravím,
mám webové stránky na PHP a MYSQL, problém je však v tom, že potřebuji spouštět i jeden soubor, který má koncovku cgi. Můžete mi prosím poradit, jaké úpravy mám provést, tak abych mohl spustit soubor s koncovkou cgi

V současné době se mi zobrazí jen chyba 404 i když soubor existuje

Děkuji
mimochodec
Profil
CGI byl serverový skriptový jazyk. Tedy něco principielně velmi podobného php. Stejně jako php skripty potřebují funkční php server, cgi by potřebovalo cgi server. To už asi nikde nenajdeš.
(doufám, že se moc nepletu, cgi jsem osobně nezažil)


Tak juriad mě zkorigoval, všechno je jinak. Pardon.
juriad
Profil
mimochodec:
Pleteš. CGI je jen rozhraní skrze které webový server spouští skripty. O tom, čím bude ten skript spuštěný rozhoduje první řádka:
#!/usr/bin/php například znamená, že se má vykonat pomocí PHP.
Jde obecně o jiný způsob, jak vykonávat skripty - běžnější je v dnešní době, že PHP běží jako modul ve webovém serveru místo toho, aby PHP bylo spouštěno externě pro každý požadavek zvlášť.
CGI je obecnější mechanismus. Můžeš klidně webové stránky generovat Perlem, Cčkovým programem či shellovým skriptem.

Taps:
Nešlo by ten skript snadno přepsat do obyčejného PHP (tak jak jsi na něj zvyklý?) Pokud je to PHP, tak by mělo stačit změnit koncovku a změnit způsob načítání parametrů (pouze hádám).
Davex
Profil
Taps:
Pokud používáš Apache a Linux CentOS, tak tam stačí umístit skript do speciálního adresáře /var/www/cgi-bin/, kde je povoleno spouštění CGI skriptů. Pokud má být umístěn jinde, tak se musí upravit konfigurace obecně podle httpd.apache.org/docs/2.2/howto/cgi.html. Konkrétní postup se může lišit podle použitého operačního systému.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0