Autor Zpráva
Networker
Profil
Ahoj,
když dám v kořenovém adresáři soubor .htaccess, protože chci hezké url, tak to funguje...

př: www.neco.cz/kontakt

RewriteEngine on
RewriteRule ^kontakt$ /kontakt.php [L]

Ale když chci www.neco.cz/clanek/o-psech , tak to prostě nejde. Udělal jsem nový .htaccess a dal do té složky články, nešlo to. Když jsem dal do kořenového .htaccess (RewriteRule ^o-psech$ /o-psech.html [L]), tak to také nešlo.

Poradí někdo prosím? Děkuji

Moderátor Petr ZZZ: Je-li obtížné vymyslet nadpis výstižný, lze obvykle vytvořit alespoň nadpis jedinečný. Titulek „.htaccess“ byl příliš tuctový.
Martin02
Profil
Networker:
Když jsem dal do kořenového .htaccess (RewriteRule ^o-psech$ /o-psech.html [L]), tak to také nešlo
Ta stříška ^ znamená začátek řetězce. Tvůj řetězec ale začíná "clanek/...", nikoli "o-psech".
Karel N.
Profil *
[#2] Martin02 má pravdu, řešením je použít k tomu určený RewriteBase.

Htaccess ve složce clanek by měl mít tedy tuhle podobu:

RewriteEngine on 
RewriteBase /clanek/
RewriteRule ^o-psech$ /o-psech.html [L,R=301]

PS: při hezkých url je dobrým zvykem explicitně specifikovat HTTP hlavičku pro přesměrování, to je to R=301 a říká to všem, že přesměrování je trvalé a napořád. Tohle pomůže třeba vyhledávačům.
Networker
Profil
Děkuji za rady, ale pořád to nefunguje...
Karel N.
Profil *
zkus z /o-psech.html odstranit to úvodní lomítko, nemá tam co dělat. Mělo by to vypadat takhle o-psech.html. Tohle by principálně fungovat mělo, nemám ale po ruce apache, abych to odzkoušel, již je to přeci jen pár let co jsem to viděl naposledy. Použití htaccess máš hezky popsané tady na webu jakpsatweb.cz
Networker
Profil
To mě vůbec nenapadlo, děkuji moc :-) Už to funguje

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0