Autor Zpráva
kozusnikjan
Profil *
Ahoj,

prosim vas, mohli byste mi poradit se zprovoznenim emailu na VPSku od WEDOSu?

V administraci WEDOSu jsem si k domene domena.cz vytvoril DNS zaznam:
mail 1800 A 185.8.238.50
Dale jsem vytvoril u VPS reverzni IP4 zaznam:
185.8.238.50 mail.akomin.cz
V ISPConfigu vytvoril prislusnou emailovou domenu: domena.cz a k ni email info@domena.cz
Skrze RoundCube se na email v pohode prihlasim, ale ani za nic mi nejde vytvorit ucet v klientovi na PC....
Prikladam obrazky.

Moderátor Kajman: Obrázky byly odstraněny, nebyly přístupné.

Kdybyste meli tip, co jak upravit... tak vam budu moc vdecny.

Omlouvam se za absenci diakritiky, dekuji za pochopeni.
Davex
Profil
Server naslouchá na všech potřebných portech. Jak vypadá nastavení poštovního účtu v ISPConfigu a v poštovním klientovi?

Z bezpečnostních důvodů doporučuji všude vypnout protokol SSL3.
kozusnikjan
Profil *
V ISPConfigu ma ucet vse na puvodnich hodnotach, jedine, co jsem vyplnil je heslo a email.
Co se tyce postovniho klienta:

POP3:
Postovni server: mail.akomin.cz
Uzivatel: email@domena.cz
Heslo: heslo

Informace o serveru prichozi posty:
Port: Automaticky
SSL: odskrtnuto
Overeni totoznosti: Heslo

SMTP:
SMTP server: mail.akomin.cz
Uzivatel: email@domena.cz
Heslo: heslo

Hodi mi to hlasku: Identitu serveru smpt.akomin.cz nelze overit...
Marschmallow
Profil
kozusnikjan:
Ale ty nikde nezadáváš server smtp.akomin.cz? Ty jako SMTP server zadáš mail.akomin.cz, že ano?
kozusnikjan
Profil *
Ano. To me trochu mate...
Marschmallow
Profil
kozusnikjan:
Ještě bych si ověřil, jestli opravdu někde nezadáváš smtp.akomin.cz. Pokud ne, tak by mohlo být řešením si u domény akomin.cz vytvořit CNAME záznam s názvem smtp.
kozusnikjan
Profil *
Promiňte.
SMTP nikde nedávám, všude strkám mail.akomin.cz, dobře, zkusím případně ten CNAME. Nevíte případně o nějakém step-by-step tutorialu?
anonymníí
Profil *
Marschmallow:
SMTP server může mít stejnou adresu jako server příchozí pošty, také tak máme mailserver nastaven (konkrétně IMAP i SMTP jsou na adrese mail.example.com).

U toho by problém být neměl (resp. nemusel), ale do serveru se moc nevyznám.


Je tedy pravda, že server je fyzický a náš, ale nemyslím, že by mělo hrát roli, zda je jedná o fyzický server, nebo VPS, případně na poskytovateli této služby (VPS, Weods).
Marschmallow
Profil
anonymníí:
SMTP server může mít stejnou adresu jako server příchozí pošty
To ano, ale napadlo mě, že bychom mohli právě systému, který se připojuje na smtp.akomin.cz vyhovět a vlastně mu podstrčit tu samou adresu, když si nedá říct (ten systém).
Fisir
Profil
Reaguji na Marschmallowa:
Pokud vím, tak žádný emailový klient se nepřipojuje na adresy, které si sám vymyslel. Pokud zadáš, že se chceš připojit na mail.example.com, připojí se na mail.example.com. Své vlastní mailservery tak mám nastavené a všechno funguje.

Reaguji na kozusnikjana:
Zkusil bych buď deaktivovat přihlašování na SMTP server, nebo jako poslední zoufalou možnost z přihlašovacího jména odmazat zavináč a část za ním. Vlastně ne, to je asi blbost. Zkusil bych se v poštovním klientu podívat, jestli tam není nějaké tlačítko Podrobnosti a najít volbu pro vynucení přijmutí certifikátu serveru.
Bronco
Profil *
kozusnikjan:
V jakém programu si zkoušíte poštu připojit? Dělá to i jiný program? Někteří ISP mají zablokované odesílání přes cizí SMTP než u nich. Není to Váš případ?

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0