Autor Zpráva
Doominick
Profil *
Neptám se teď na nic moc unikátního

jen prostě vážně nevím, jak udělat správný dotaz do Googlu, aby mi to nenacházelo irelevantní informace.

Jak si můžu udělat vlastní doménu pro vývoj… něco jako .vyvoj pro web který má pak běžet na doméně .cz

Nějak musím založit virtualhost v Apachi a v hosts souboru si přepsat .vyvoj na localhost

ale znám to jen takhle obecně. Neměli by jste odkaz na nějaký článeček či mě rovnou neporadili nějaký rychlopostup?

moc díky
Fisir
Reaguji na Doominicka:
Do httpd.conf si zapiš něco podobného:
<VirtualHost *:80>
    ServerAdmin localhost
    DocumentRoot "C:/wamp/www/projekt1/"
    ServerName projekt1.vyvoj
    ServerAlias www.projekt1.vyvoj
    ErrorLog "logs/projekt1-error.log"
    CustomLog "logs/projekt1-access.log" common
    <Directory "C:/wamp/www/projekt1/">
        Options -Indexes +FollowSymLinks
        AllowOverride all
    </Directory>
</VirtualHost>

A do C:\Windows\System32\drivers\etc\hosts připoj tyto řádky:
projekt1.vyvoj 127.0.0.1
www.projekt1.vyvoj 127.0.0.1
Doominick
Profil *
funguje to přesně jak jsem potřeboval… moc díky
smitka
Podle mě je nejlepší rychlopostup si koupit nějakou doménu (cz/eu stojí něco přes stokorunu na rok), zde si nastavit * A 127.0.0.1 - např. mujvyvoj.eu.

V apache následně použít mod_vhost_alias (http://httpd.apache.org/docs/2.2/mod/mod_vhost_alias.html) a nastavit dynamický vhost:

zhruba takto:

<VirtualHost *:80>
  ServerAlias localhost *.mujvyvoj.eu
  VirtualDocumentRoot d:/weby/%1/
  UseCanonicalName Off
  <Directory "d:/weby">
    Options FollowSymLinks
    AllowOverride All
    Order allow,deny
    Allow from all
  </Directory>
</VirtualHost>

A pak už stačí jen vytvářet podsložky a automaticky se namapují na příslušnou doménu - d:/weby/projekt1 = projekt1.mujvyvoj.eu

Pokud máš nějaký lepší router, tak by mohlo jít nastavit DNS i na něm, aby nebylo třeba kupovat doménu (já to takhle mám na svém domácím mikrotiku).
Marschmallow
smitka:
Určitě není nejrychlejší a ani nejlevnější. To už si rovnou může Doominick koupit i hosting. Nebo veřejnou IP a mít PC jako server.
Jemu jde hlavně o domácí testování. Navíc lokálních „domén“ může mít víc pro více složek a projektů. Takhle by zase zadával složky za lomítko.
smitka
Marschmallow:

Takto právě nebude zadávat žádná lomítka, bude mít projekt1.mujvyvoj.eu, projekt2.mujvyvoj.eu, webXY.mujvyvoj.eu. Nová subdoména takhle vznikne jen vytvořením podsložky.

Nemusí nic nastavovat - přidávat vhost, měnit hosts soubor, restartovat apache. Pokud je projektů víc než jeden za měsíc, tak vyjde i při platu uklízečky levněji si koupit si testovací doménu než to celé dělat vždy ručně.

Další možností je nainstalovat si lokální DNS server, který navíc může o trochu zrychlit internet, to však vyžaduje více znalostí a čtení návodů a zkoušení opět vyjde dráž než si tu doménu koupit.
Tomáš123
smitka:
než to celé dělat vždy ručně.
Alebo si môže zohnať nejaký WAMP balíček odklikať inštaláciu a mať to celé ešte jednoduchšie a zdarma.
Fisir
Reaguji na Tomáše123:
Blábol.

Reaguji na smitku:
Až na tu část o kupování domény, která se využije jen ke směrování na lokální počítač je to výborné řešení.

nainstalovat si lokální DNS server, který navíc může o trochu zrychlit internet, to však vyžaduje více znalostí a čtení návodů a zkoušení opět vyjde dráž než si tu doménu koupit
Nemyslím si. Polopatický návod už napsal David Grudl.
smitka
Nebo samozřejmě může využít i nějakou již existující doménu, stačí si nechat záznam @ a www nasměrované na reálný web a * na 127.0.0.1. Nicméně mi cena odhadem 12 korun za měsíc nepřijde nijak závratná, když vlastnictví reálné domény může sloužit k mnoha dalším věcem.

Vaše odpověď

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: