Autor Zpráva
Musilda
Profil
Zdravím
potřeboval bych pomoci s přesměrováním v htacces. Už se s tím docela dlouho a nemohu na to přijít

Potřebuji všechny url eshop.cz/produkt/jmeno-produktu přesměrovat na url eshop.cz/e-shop

Tedy, aby každý, kdo se dostane na detail produktu, byl přesměrován.
Reguláry nejsou má silná stránka.

Toto mi nefunguje:

RewriteCond %{REQUEST_URI} ^/produkt/.+$
RewriteRule /e-shop/ [R=301,L]
Davex
Profil
Doufám, že jsi promyslel všechny následky, které z toho přesměrování na stejnou adresu plynou.

RewriteRule ^produkt/. /e-shop [R=301,NE,L]
Musilda
Profil
Díky za odpověď. Pokud máš na mysli nějaké "seo" efekty, tak v tomto případě to je vedlejší.
Pokud jsou nějaké technické problémy, tak si jich nejsem vědom, můžeš mi to nějak osvětlit?
juriad
Profil
Musilda:
Co je účelem tohoto přesměrování? Nejsem si vědom jakéhokoli pozitivního efektu, který by to mohlo mít. A teď vůbec nemluvím o SEO, ale o reálných uživatelích. Jelikož se vyhledávače snaží víc a víc hodnotit stránky jako člověk, můžeš uvažovat o to, že co naštve člověka naštve i vyhledávač.

Opravdu chceš zrušit bez náhrady všechny stránky eshop.cz/produkt/jmeno-produktu? To jako uživatel, který je odkázán (z vyhledávače, z uložené záložky, od kamaráda z mailu, z nejrůznějších stránek na internetu) na takovou stránku se vůbec nic nedozví a je přesměrován na univerzální stránku eshop.cz/e-shop, je to jen o málo lepší než výchozí stránka 404 a hodně horší než pečlivě vytvořená 404, která nabídne vysvětlení a alternativu (alespoň odkaz na podobný produkt nebo stejnou kategorii v novém e-shopu). Mě jako uživatele by to naštvalo. Na cílové stránce očekávám informace k produktu, proč tam nejsou? Je to skoro stejné, jako bys e-shop úplně zrušil a začínal znovu na zelené louce. Chceš-li jen změnit strukturu eshopu, zachovej adresy, je-li to jen trošku možné. Není-li, přesměruj maximum pomocí 301 na nové. Člověka nezajímá, že jsi měnil systém, na kterém běží e-shop, chce, aby fungoval stejně jako předtím.

Davex:
Asi ty chybí na tečkou nějaký modifikátor, asi to plus. Jinak by výsledkem přepisu bylo (pokud se nemýlím):
/e-shopmeno-produktu
Musilda
Profil
Davex:
díky, funguje.

juriad:
důvod to má a nemá souvislost se žádnou změnou systému.
Davex
Profil
juriad:
Asi ty chybí na tečkou nějaký modifikátor, asi to plus.
Kvantifikátor nechybí, protože chci mít nějaký znak za lomítkem a je jedno jaký. Výsledkem bude úplně nová adresa bez zbytků té staré.

Musilda:
Technické problémy s tím nejsou. Měl jsem na mysli toho nebohého uživatele, který se někam dostane a bude z toho zmatený, jak už to popsal juriad.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0