Autor Zpráva
Gecko
Profil *
Dobrý den,

rád bych se zeptal na následující problematiku. Hostuji dva weby u různých hostingů - první (dle console v Chrome) čeká na "doménu" vždy cca. 1s, druhý necelých 40ms. Rád bych se zeptal, kde by mohl být problém. Rozdíl je přeci jenom razantní, oba weby nejsou nijak závratně zatěžovány návštěvností.

Níže posílám screeny pro porovnání:Děkuji
Davex
Profil
Nevypadá to jako „čekání na doménu“, ale jako „čekání na vygenerování stránky“. To by měla znamenat ta nejdelší zelená část grafu.

Tady je na místě zásadní otázka, zda jsou oba weby s totožným základem. Statické HTML soubory budou webserverem servírovany vždy výrazně rychleji než stránka generovaná komplexním redakčním systémem se spoustou rozšíření.

Pokud na obou běží stejný systém, dejme tomu třeba Wordpress, tak by v tom pomalejším mohlo být víc rozšíření, vypnuté kešování nebo by na webserveru v PHP nemusela být zapnutá opcode cache. To jsou asi nejčastější příčiny.
Gecko
Profil *
Dobrý den,
oba dva weby jedou na custom systému v PHP a MySQL.

Paradoxně, rychlejší web je postaven na starším systému, také je datově náročnější, ten pomalejší je velmi dobře odladěný s minifikací JS a CSS.

Ještě zkusím přenést pomalejší web na hosting druhého webu a porovnat výsledky.

Děkuji

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0