Autor Zpráva
barča26
Profil *
Dobrý den. Přesunula jsem fórum o hrách na novou doménu a nyní se zobrazují jednotlivé příspěvky pod čísly. Začíná to xxxxxx.cz/1.html a končí to xxxxxx.cz/300000.html . Není nějaký způsob jak do sitemap.xml napsat že mám adresy domena/1.html až doména/300000.html ? Abych nemusela vytvářet sitemapy na každou stránku? Napsat neco jako /1.html-/300000.html a aby to google pochopil a nemusela jsem do sitemapy psát každou stránku zvlášť? /1.html /2.html /3.html ....
Předem moc děkuji za jakoukoliv radu.
anonymníí
Profil *
barča26:
Krom toho, že jsi tu nedávno slíbila, že se zaregistruješ a budeš psát jen pod jednou přezdívkou, tak k dotazu.

Skutečně si myslíš, že se sitemapy tvoří ručně? Že e-shop, který přidá nový produkt, hned letí zkontrolovat sitemapu, aby tam novou URL zadal? Když nějaký produkt odebere, tak okamžitě letí aktualizovat sitemapu? Ne, tak to skutečně nefunguje.

1. pokud na každou stránku tvého webu vede alespoň nějaký odkaz, interní nebo externí, robot si k ní cestu najde. Ty, na které nevedou odkazy, ale jsou v sitemapě, stejně nezaindexuje, nebo je později z indexu vyřadí (k čemu je stránka, na kterou se uživatel nemá jak dostat?).

2. pokud už sitemapu chceš, tak ji vygeneruj na serveru, je to jeden jednoduchý cyklus, který bys mohla zvládnout dohledat a následně i použít.
barča26
Profil *
no právě že na všechny stránky odkazy nevedou. Proto chci vytvořit sitemapu.
anonymníí
Profil *
barča26:
Jak jsem psal - pokud na danou stránku nevede žádný odkaz, sitemapa tomu nepomůže - běžný smrtelník si v ní odkaz hledat nebude, vyhledávač takovou stránku nebude mít důvod indexovat - nemusí indexovat všechno, co mu v sitemapě předložíš.

Pokud na tom ale trváš, platí, co jsem psal v bodě 2. Konkrétnější nebudu, a doufám, že ani nikdo jiný.
barča26
Profil *
ok. dík za neradu. doufám že někdo jiný kdo má mozek odpoví k tématu a nebude se maskovat za anonima
anonymníí
Profil *
barča26:
Nebuď líná a zkus pochopit část věty „je to jeden jednoduchý cyklus“.

Pokud něoc zkusíš a ono to nebude fungovat, rád ti pomůžu. Ale být líný a nic ani nezkusit a jen čekat, to se mi nelíbí jako volba přístupu.

Napovím, že se bavíme o serverovém jazyce, typicky PHP. To má jen několik málo cyklů, 3 často používané (+ další méně užívané), z nichž se hodí dva. Vyhledávat jistě umíš.
barča26
Profil *
Já nemůžu vygenerovat mapu sitemap když nejsou stránky propojený odkazama, pochopíš už to?


Proč myslíš že to zjišťuji? Kdyby mi to fungovalo tak se asi neptám ne? TAK MI PŘESTAN PSÁT VYGENERUJ SI SITEMAPU, TO NEJDE!!!!!!!!!!!!!!!!
anonymníí
Profil *
barča26:
Proč by nešla vygenerovat? Pochopitelně ne žádným online nástrojem, ten se k neodkazovaným stránkám nemá jak dostat.

Začni tím, že se uklidníš. Pak si zkus pořádně přečíst, co píšu a najít si, jaké má PHP cykly. Cykly si prostuduj, podívej se, jak se s nimi pracuje a tu sitemapu si vytvořit (sama, ne online službou). Pořád tedy předpokládáme, že se jedná o spojitou řadu 1.html - X.html, jak je uvedeno v prvním příspěvku.
Keeehi
Profil
barča26:
anonymníí má pravdu. A ty teď máš několik možností.
- vytvoříš to ručně
- naučíš se základy programování a vytvoříš si jednoduchý script, který to vygeneruje
- najdeš někoho, kdo ten script vytvoří pro tebe
- necháš to plavat, protože sitemapa není k ničemu moc dobrá
barča26
Profil *
už to mám, nechala jsem staré adresy a pouze přesměrovala na novou doménu , a je to. Dík čau

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0